Možný prodej historicky a architektonicky cenného komplexu městských jatek se opět trochu posunul. Město totiž v současnosti vyjednává se zástupci společností Bauhaus o tom, aby do areálu pustila znalce, který by mohl udělat znalecký posudek a odhadnout cenu.

Zájem trvá

„Stále máme o odkup zájem. Abychom se ale vůbec mohli bavit o nějaké ceně, musíme nejprve nechat vypracovat znalecký posudek, a ten se zkrátka bez přístupu do areálu udělat nedá," přiblížil primátor Petr Kajnar.

Kdy by vnitřek a stav budov mohl vidět někdo jiný než zaměstnanci společnosti, ale zatím není jasné. Podle Jiřího Hrabiny, investičního náměstka primátora, je město s vedením společnosti v kontaktu téměř každý týden.

Slíbeno

„Máme přislíbeno, že Bauhaus umožní znalci přístup do areálu a na základě posudku jim učiníme nabídku, za jakou jsme ochotni jatka a případně i přidružené pozemky odkoupit. Vyjednávání se trochu zpozdila, protože firma byla nucena investovat do minimálních oprav statiky," upřesnil Hrabina. Dodal, že cenu, za kterou by mohli jatka získat, si zatím neodvažuje tipovat.

„Určitě v tom svou roli bude hrát i ekonomická stránka firmy Bauhaus, která se musí řídit jistou účetní hodnotou. Těžko tedy předejímat, jakou roli bude hrát historická cena objektů, a jakou lukrativnost pozemků," konstatoval náměstek primátora.

Cena neznámá

Vedení společnosti Bauhaus zatím vyjednávací praktiky a případnou cenu, za kterou by komplex prodala, prozrazovat nehodlá.

„Město Ostrava samozřejmě mezi vážné a seriózní zájemce o pozemky patří. Obsah jednání s konkrétními zájemci považujeme za obchodní tajemství, které nebudeme zveřejňovat," řekl Deníku Jakub Hynek, tiskový mluvčí společnosti Bauhaus.