Předáním klíčků od šesti nových sanitek speciálně vybavených vozů Renault Master byly tímto nahrazeny starší sanitky z roku 2000 – 2001.

Podle ředitele Městské nemocnice Ostrava MUDr. Petra Uhliga dodavatel splnil termín zakázky. V porovnání s většinou vozidel MNO jsou ta nová prostornější, opatřena sedačkou pro pacienty navíc. Dochází tak nejen k obnově nemocničního vozového parku, ale také k zefektivnění převozu pacientů nemocnice. Celková cena zakázky je 7,2 milionů korun. Cena jednoho vozu činí 1,2 milionů. Sanitky byly uhrazeny z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava.

Sanitky nejsou primárně určeny pro záchranu života pacientů, kterou provádí Zdravotnická záchranná služba MSK. Liší se nejen vybavením, ale také barvou a potiskem. Zatímco ty pro rychlou přepravu pacientů jsou žluté, nemocniční sanitky mají bílou barvu a jsou opatřeny potiskem: Městské nemocnice Ostrava !!!- podle jednotného vizuálního stylu města Ostravy.

Motory EcoBlue

Sanitní vozidla jsou osazeny motory EcoBlue, které byly navrženy ke splnění standardů emisní normy Euro 6. Vozidla jsou kompletně klimatizovaná včetně ambulantního prostoru pro pacienty. Sanitka je dále vybavena transportními nosítky, transportním křeslem, dvojsedadlem za kabinou řidiče a sedadlem pro pacienta při vstupu bočními dveřmi.

Je v nich také automatický defibrilátor, rozvod kyslíku včetně kyslíkových lahví a držák infuzí. Slouží pro pacienta z místa bydliště do zdravotnických zařízení, zařízení sociálních služeb na území města Ostravy a také pro přepravu do rehabilitačních ústavů na území České republiky.

„Nové sanitky jsou začleněny do Integrovaného záchranného systému MSK jako všechny ostatní sanitní vozy MNO. V rámci IZDS nemocnice poskytuje součinnost při provádění záchranných a likvidačních prací jako pomoc při poskytování přednemocniční neodkladné péče a pomoc při likvidaci zdravotnických následků hromadného neštěstí a dalších mimořádných událostí, „ dodala k problematice Andrea Vojkovská, tisková mluvčí MMO.