Projekt by se měl celkově skládat z šesti etap, které do března roku 2021 přinesou nemocnici 54 přístrojů v hodnotě 87 milionů korun. 

„Přístroj, který považujeme z této první etapy za nejvíce rozvojový, byl dodán na metabolickou JIP a v současné době je to jediné takové zařízení, které u nás v nemocnici máme. Jedná se o neinvazivní hemodynamický monitor, který umožňuje unikátní monitorování pacientů,“ popisuje ředitel MNO Petr Uhlig.

„Sleduje srdeční výdej, tepovou frekvenci, krevní tlak, okysličování krve a další parametry u pacienta neinvazivním měřením na základě změn odporu hrudníku. Tento odpor je měřen nalepovacími elektrodami na vymezených místech pacientova hrudníku. Takže je to bezbolestná metoda bez nutnosti zavedení invazivního katétru, jak je tomu u obdobných měřicích metod. Základní údaje jsou získány už do 2 minut od začátku měření, což umožňuje velmi rychlé zahájení léčby. Zvažujeme, že bychom tento přístroj zakoupili i pro další oddělení,“ dodává Uhlig.

Metabolická JIP nově začala používat také 2 plicní ventilátory s širokým spektrem ventilačních režimů.

Oddělení ARO má nově k dispozici 4 moderní, špičkově vybavené anesteziologické přístroje za 6,3 milionu korun, 4 monitory životních funkcí a plicní ventilátor.

Oddělení Dětského lékařství – JIP2–patologických novorozenců získalo plně vybavený kombinovaný inkubátor s vyhřívacím lůžkem za milion korun. Přístroj v úpravě inkubátoru nabízí velmi tiché prostředí pro novorozence s přesně řízenou teplotou, vlhkostí a koncentrací kyslíku.

Stisknutím jednoho tlačítka se přístroj upraví na vyhřívané novorozenecké lůžko s aktivním infračerveným zářičem pro otevřenou péči.

Nový anesteziologický přístroj, který získala Městská nemocnice Ostrava v první fázi projektu modernizace operačních sálů.