Mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová uvedla, že příslušníci nebyli při útoku ve službě a lékaře navštívili v době svého volna. „Je to pro nás nesmírně zarmucující zpráva,“ uvedla Kučerová s tím, že o dalším postupu, včetně případného vyhlášení sbírky pro pozůstalé, rozhodne vedení sboru ve středu.

Jeden ze zastřelených pracoval ve vazební věznici v centru Ostravy Na Hradbách na pozici řidiče, druhý pak ve věznici v Heřmanicích. Deník má ze dvou na sobě nezávislých zdrojů potvrzenou totožnost zastřeleného pracovníka vězeňské služby z centra Ostravy, který tam vykonával funkci řidiče.

Do FNO přišel Petr Š. na kontrolu se zlomenou nohou. „Je to obrovská tragédie. V Kyjovicích stavěli s manželkou, která je lékařkou, rodinný dům,“ uvedl Deníku jeden z kamarádů oběti, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Totožnost druhé oběti je zatím zahalena, stejně jako u zbylých obětí, tajemstvím. Podle nepotvrzených informací měl být ve FNO se svou dcerou, které statečným činem údajně zachránil život. „Nevím, zda to je pravda, ale právě on měl být tím mužem, který se před střelbou postavil před dceru a tím ji zachránil,“ dodal zdroj Deníku. 

Dům kde bydlel Ctirad Vitásek, střelec z Fakultní nemocnice Ostrava.
Masový vrah měl z obýváku výhled rovnou na „fakultku“
Situace po střelbě 10. prosince 2019 ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.
Zdravý člověk to rozhodně nemohl udělat, říká psycholožka k masakru v nemocnici