Českou republiku budou na této akci reprezentovat týmy Městské policie Ostrava a Městské policie Praha, dále jízdní oddíly Policie České republiky z Brna a ze Zlína. Ze zahraničí se představí zástupci jízdní policie z Polska.

K vidění bude osmnáct koní a jezdců, kdy v letošním ročníku dominují ženy. Startovat jich bude celkem deset, zatímco mužů bude startovat osm.

„Jezdci se představí v celkem třech disciplínách. U první, což je cross parkur, bude cílem dokončit trasu složenou z překážek v členitém terénu v co možná nejkratším čase. Při druhé soutěži, zrcadlovém skákání, se vždy dvojice jezdců utká mezi sebou na dvou identických parkurech. Poslední a zároveň nejtěžší bude speciální parkur pro služební koně, který obsahuje řadu záludných a rušících překážek, se kterými se jezdci i koně mohou setkat při výkonu služby,“ přiblížil program Jindřich Machů z Městské policie Ostrava.

Jezdci týmu Městské policie Ostrava budou letos obhajovat osm medailových pozic, včetně třech zlatých, které získaly v posledním ročníku soutěže.

Mezinárodní setkání jízdních policií proběhne v Ostravě.Mezinárodní setkání jízdních policií proběhne v Ostravě.Zdroj: MP Ostrava

Pro diváky bude rovněž připraven doprovodný program v podobě ukázky čtyřspřeží starokladrubských koní a ukázky výcviku služebních psů, o které se postarají strážníci-kynologové Městské policie Ostrava.

Postaráno bude také o nejmenší návštěvníky. K dispozici bude laserová střelnice, kreslení a kvízy. Chybět nebude ani ukázka výstroje a výzbroje strážníků. Vstup na akci je zdarma.