„Pátá obhajoba v řadě je pro nás potvrzením, že jsme kvalitu udrželi a obstáli v období, které je těžké pro všechny restaurace. Rád bych poděkoval svému parťákovi, spolumajiteli a restaurant managerovi Mírovi Noskovi za podporu, protože ten minulý rok byl asi nejtěžší od otevření Fieldu. Měli jsme půl roku zavřeno a povedlo se nám udržet náš skvělý tým, na to jsem pyšný. Z obhajoby mám obrovskou radost, děkuji všem svým kolegům, ta hvězda je pro vás všechny,” reagoval na ocenění Radek Kašpárek.

Radek Kašpárek, známý kuchař, je fanouškem Baníku
Slavný kuchař Kašpárek: Baník je jako steak, Barošovi bych dal i tvarůžky

Radost neskrýval ani Oldřich Sahajdák, šéfkuchař restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise. I podle něj patří dík jak světoznámému průvodci, tak zaměstnancům, kteří odvádějí skvělou práci. „Už podeváté otevíráme oslavnou champagne a připíjíme na další hvězdný, i když náročný rok. Děkujeme, že jste v tom s námi. Jedeme dál!“ napsala k restaurace na Instagramu k fotce celého týmu vyhlášeného podniku.

Radek Kašpárek (dole) a jeho tým.Radek Kašpárek (dole) a jeho tým.Zdroj: Field

Další nové hvězdy Praha nemá. Nicméně Michelin dává i doporučení zvané Bib Gourmand, což znamená výjimečné jídlo za rozumnou cenu. A z „Biba“ se raduje hned pět restaurací v hlavním městě.

Pozici obhájily podniky Na Kopci, Divinis a Eska. Nově ocenění získaly restaurace The Eatery a také Dejvická 34 by Tomáš Černý.

ČERVENOU KARTU viděl v říjnovém utkání 5. kola okresního přeboru na Ostravsku v Petřkovicích útočník Hlubiny B Martin Řezniček. Rozhodčího Petra Slavíka zasypal sprostými slovy i vulgárními gesty.
Držení pod krkem, plivání, „fakáče“: Agrese vůči sudím roste, přitvrdí tresty?

„Praha nabízí pro každého něco a stále pestřejší výběr restaurací rozšiřuje její dynamickou kulinářskou scénu. Mnohé z těchto restaurací se nachází mimo centrum města: novodobé podniky, které odrážejí moderního ducha Prahy a zároveň respektují kulinářské tradice země,“ uvedl mezinárodní ředitel průvodců Gwendal Poullennec.

I ocenění Bib Gourmand má velkou prestiž, proto obhajoba tohoto doporučení k návštěvě včera potěšila Zdeňka Pohlreicha a jeho podnik Divinis, tým restaurace Na Kopci i karlínského podniku Eska. Ještě větší oslavy pak zavládly v nově oceňovaných restauracích.

Rezidence Stodolní - vizualizace.
Ostrava hledá investory pro tři rozvojové plochy

„Je to tam! Za rok 2021 jsme od průvodce Michelin získali ocenění Bib Gourmand. Moc děkujeme vám všem, kteří k nám ty roky chodíte a podporujete nás. Za Bib Gourmand jsme rádi, ale největší ocenění pro nás stejně je, když k nám přijdete, chutná vám a vracíte se k nám,“ děkoval za ocenění tým restaurace The Eatery, která je v průvodci Michelin poprvé, stejně jako podnik Dejvická 34 by Tomáš Černý.

„Neskutečné, že se nám podařilo po tak krátké době dostat se do tohoto prestižního průvodce! Moc jsem si přál, aby se nám dařilo a tohle je ocenění za celoroční práci, o kterém se mi ani nesnilo. Já svou prací žiju a dělám ji, jak nejlíp umím. Ale sám by to člověk nezvládl, takže velký dík celému našemu neuvěřitelnému týmu a všem, co nám pomáhají a stojí za námi v této nelehké době,“ uvedl k ocenění šéfkuchař a spolumajitel restaurace Tomáš Černý.