Markétini rodiče prý její velkou zálibu ve čtení nikdy moc nechápali. Přesto se rozhodla, že by o tom mohla začít psát. „Později jsem narazila i na další knihomoly a pochopila jsem, že přece jen nečtu až tak moc,“ říká s úsměvem.

Její první blog se jmenoval Majdin svět, což se časem změnilo.

Chalupář Petr Kruk má krásný vztah ke dřevu i technické znalosti. Výsledek v červenci představí výstava Chalupářské dřevěnění ve Vysoké Bartultovicích.
Expert na lodní hřídele i chalupář s láskou ke dřevu. Letos chystá Dřevěnění II

„Jakmile jsem vyšla z gymplu, tak jsem nechtěla, aby mě ještě někdo znal jako Majdu,“ směje se. Tak se z ní stala Mroží knihomolka, a to z jednoho prostého důvodu - příjmení Marosz zní trochu jako mrož.

Začala v roce 2015. „Tehdy nebylo moc lidí, kteří by se knihám na internetu věnovali, a tak bylo jednoduché se k tomu dostat. Všimli si mě různí knižní autoři a tím to začalo,“ dodává.

Blog sice v roce 2018 opustila, s knihami ale neskončila. Přešla totiž na sociální sítě, kde píše o knihách, které přečte. Začala česky, časem ale přešla na francouzštinu, kterou studuje na vysoké škole.

Někdejší dlouholetá ředitelka ZŠ Zbyslavice Zdeňka Richterová.
Byla duší zbyslavické školy. I v důchodu je pro všechny pořád Paní ředitelka

„Kvůli studiu jsem musela přečíst knížku, která vyšla jen ve francouzštině, a tak mi přišlo divné o ní pak mluvit v češtině,“ vysvětluje.

Teď už přes půl roku přidává videa ve francouzštině a připisuje k nim české titulky. „Rychle se to chytlo. Lidi opravdu baví ten jazyk poslouchat.“