Ostrava Ministryně Karla Šlechtová rozhodla o schválení prostředků určených k poskytnutí dotací v rámci programu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Mezi projekty bude letos rozděleno téměř 69 milionů korun.

„Jedná se o pilotní program, který má před sebou ještě dva roky a dalších 200 milionů korun, které mohou starostové obcí využít na demolice chátrajících objektů. Věřím, že revitalizovaná území na místech současných chátrajících budov pomohou zvýšit kvalitu života v dané obci i jejím okolí," uvedla ministryně Karla Šlechtová s tím, že na roky 2016 až 2018 má ministerstvo připraveno pro tento účel 300 milionů korun.

Dotace bude poskytována až do výše 80 procent vynaložených nákladů a její čerpání může být rozloženo do dvou let. Cílem je pomoci připravit území tak, aby jej bylo možné znovu využít k dalšímu rozvoji obce. Do našeho kraje půjde v první fázi přes dvanáct milionů korun.

Mezi schválenými pro letošní rok jsou demolice domu ve Skřivánčí ulici v Odrách, dále demolice obytných domů v ulici Obránců míru v Havířově-Šumbarku a jednoho domu v Karviné-Novém Městě.