„Nejkrásnějším momentem z celého dne byl pro mě okamžik vyhlášení. Ale celý pobyt tu byl úžasný. Je to tu krásné, holky byly fajn, i když pár sporů se našlo,“ pochvalovala si na tiskové konferenci čerstvě korunovaná královna, které pomyslnou štafetu předala loňská vítězka Nikola Novotná z Heřmanova Městce, letos jedna z porotců.

Titul první vicemiss porota udělila devatenáctileté Barboře Záňové z Chrastu u Chrudimi, která bude od října studentkou soukromé vysoké školy Ekonomické a managementu v Praze, titul druhé vicemiss a titul miss sympatie si odnesla dvacetiletá Martina Trnková z Františkových Lázní, studentka práv Univerzity Karlovy v Praze.

Několik minut po osmnácté hodině začal soutěžní program, kde se všechny dívky nejprve představily a zároveň i jedna po druhé zajímavým reklamním sloganem vyjmenovaly sponzory. Ti se ale dostali i do volných disciplín, a tak diváci mohli vidět dívku nesoucí dva tácy s uzeninou, které vzápětí odložila a začala tančit. V jiné scénce se na pódiu zjevily dvě stařeny, jedna z nich se napila lahodného nápoje a jakoby ožila - stala se z ní mladá, krásná tančící dívka.

„Je to soutěž těžká a je mnohem těžší než klasické české miss, jako je Miss České republiky nebo Česká miss. Je tady hodně disciplín, nároky na dívky ve vyjadřování, pohybu a projevu jsou daleko vyšší. Ale je to spravedlivá soutěž,“ řekla po vyhlášení výsledků předsedkyně poroty, módní výtvarnice Jaroslava Sedláčková.

A čím porotu okouzlila vítězná Kateřina Kubačková? „Je to dívka, která měla obrovskou noblesu, přirozené vlasy, přirozený projev. Nevím čím, jestli to je charisma, ale byla jiná,“ řekla Sedláčková, jejíž modely dívky v soutěži oblékly.

Celým večerem už po několikáté provázel moderátor Leoš Mareš, který nenechal na dívkách nit suchou. Jeho ostrý a pohotový jazyk se vtipně otřel i o některé z přítomných porotců, sponzorů či dokonce pozorovatelů z přilehlého domu, kteří, vyklonění z oken, vše bedlivě sledovali.