Důvodem nedostupnosti Cingrovy ulice je její rekonstrukce v křižovatce se Senovážnou ulicí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam za 9,5 milionu korun rekonstruuje nevyhovující stav vozovky, práce o sobě však dávají najevo už několik kilometrů předem.

Pod železničním mostem před Rudnou ulicí, stejně jako pod mostem u prodejny AAA Auto před výjezdem na Frýdlantské mosty, je zúžená vozovka. Řidiči tam však silničáře hledají marně. Nic se neopravuje. „Jde o záměrná zpomalovací místa, která byla odsouhlasena všemi dotčenými orgány. Zúžení mají za cíl zdůraznit odbočení a navedení vozidel na objízdné trasy při rekonstrukci křižovatky ulic Cingrovy a Senovážné,“ vysvětlil za ŘSD Pavel Hučík, vedoucí oddělení údržby správy Ostrava.

Policie zasáhla proti příznivcům Baníku Ostrava, kteří po utkání na Spartě napadli pořadatele.
Řádění fans Baníku: sedm podezřelých z trestného činu, 19 z přestupku

Rudná ulice totiž slouží jako objízdná trasa pro auta nad šest tun, Frýdlantské mosty pak mají svést zbylé řidiče. V praxi tato omezení řidiče spíše znervózňují a zmatení šoféři nebezpečně přejíždějí z jednoho pruhu do druhého.

NENÁPADNÉ ZNAČKY

Některým v tom zmatku navíc uniká i hlavní smysl zúžení, tedy upozornění na samotné omezení v místě, kde Místecká ulice přechází v Cingrovu. „Značky o uzavření Místecké chybí, člověk do poslední chvíle neví, že se na Českobratrskou nedostane,“ napsal Deníku Dušan Hanzel.

Ilustrační fotografie.
Muž házel na hosty pivnice láhev s močí i kameny

Na jím poukazovanou skutečnost však upozorňuje podél Místecké ulice průběžně nejméně pět až šest dopravních značek. Informace jsou však uvedeny drobným písmem a v přemíře dalších dopravních značek je mnozí řidiči při jízdě nemusejí zaregistrovat.

„Umístění upozorňujícího dopravního značení v Místecké ulici bylo rovněž odsouhlaseno všemi dotčenými orgány a velikost písma byla uzpůsobena množstvím informací,“ uvedl Pavel Hučík, podle něhož by zvětšení písma znamenalo nutnost umístění informací na více dopravních značek a ještě větší zmatečnost řidičů.

Ti, když už se dostanou po Místecké do centra města, musejí počítat s řízeným výjezdem na Frýdlantské mosty. „Práce a uzavírka budou trvat do neděle 25. srpna, avšak patrně od čtvrtku 22. srpna dojde ještě k uzavření nájezdové i sjezdové rampy z ulice 28. října,“ avizoval Hučík. Sjízdnost Místecké ulice se tak ve druhé polovině týdne o pár desítek metrů ještě zkrátí.

Muzea i rekreační chaty. Díky nadšencům ožívají někdejší bunkry novým životem
Muzea i rekreační chaty. Díky nadšencům ožívají bunkry novým životem