Důvodem nedostupnosti Cingrovy ulice je její rekonstrukce v křižovatce se Senovážnou ulicí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam za 9,5 milionu korun rekonstruuje nevyhovující stav vozovky, práce o sobě však dávají najevo už několik kilometrů předem.

Pod železničním mostem před Rudnou ulicí, stejně jako pod mostem u prodejny AAA Auto před výjezdem na Frýdlantské mosty, je zúžená vozovka. Řidiči tam však silničáře hledají marně. Nic se neopravuje. „Jde o záměrná zpomalovací místa, která byla odsouhlasena všemi dotčenými orgány. Zúžení mají za cíl zdůraznit odbočení a navedení vozidel na objízdné trasy při rekonstrukci křižovatky ulic Cingrovy a Senovážné,“ vysvětlil za ŘSD Pavel Hučík, vedoucí oddělení údržby správy Ostrava.

Rudná ulice totiž slouží jako objízdná trasa pro auta nad šest tun, Frýdlantské mosty pak mají svést zbylé řidiče. V praxi tato omezení řidiče spíše znervózňují a zmatení šoféři nebezpečně přejíždějí z jednoho pruhu do druhého.

NENÁPADNÉ ZNAČKY

Některým v tom zmatku navíc uniká i hlavní smysl zúžení, tedy upozornění na samotné omezení v místě, kde Místecká ulice přechází v Cingrovu. „Značky o uzavření Místecké chybí, člověk do poslední chvíle neví, že se na Českobratrskou nedostane,“ napsal Deníku Dušan Hanzel.

Na jím poukazovanou skutečnost však upozorňuje podél Místecké ulice průběžně nejméně pět až šest dopravních značek. Informace jsou však uvedeny drobným písmem a v přemíře dalších dopravních značek je mnozí řidiči při jízdě nemusejí zaregistrovat.

„Umístění upozorňujícího dopravního značení v Místecké ulici bylo rovněž odsouhlaseno všemi dotčenými orgány a velikost písma byla uzpůsobena množstvím informací,“ uvedl Pavel Hučík, podle něhož by zvětšení písma znamenalo nutnost umístění informací na více dopravních značek a ještě větší zmatečnost řidičů.

Ti, když už se dostanou po Místecké do centra města, musejí počítat s řízeným výjezdem na Frýdlantské mosty. „Práce a uzavírka budou trvat do neděle 25. srpna, avšak patrně od čtvrtku 22. srpna dojde ještě k uzavření nájezdové i sjezdové rampy z ulice 28. října,“ avizoval Hučík. Sjízdnost Místecké ulice se tak ve druhé polovině týdne o pár desítek metrů ještě zkrátí.