Od hluku z rušné ulice Mariánskohorské a jejího nájezdu na Prodlouženou Místeckou chránily obyvatele fifejdského sídliště prosklené bariéry. Nejenže plnily svůj účel, ale navíc nehyzdily okolí. V poslední době však začala skla z protihlukových bariér mizet. Rozbíjeli je zloději kovů?

Proč zrovna oni, když sklo k ničemu nepotřebují? Protože přišli na to, že velké skleněné tabule jsou do rámu upevněny pomocí vodicích lišt z nerezové oceli, které jdou snadno vytáhnout či přesněji řečeno ukrást a odnést do sběrných surovin.

Na Prodloužené Místecké tak bylo v poslední době zničeno několik desítek skel. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto přišlo s opatřením, které by mělo zloděje zastavit. Skleněné výplně se nyní nahrazují panely.

Skla mizí z protihlukové stěny, která lemuje nájezd z Mariánskohorské ulice na Prodlouženou Místeckou. Nahradí je panelové bloky, které by měly odolat náporu zlodějů kovů.

„K výměně protihlukových stěn jsme byli donuceni neustálým ničením skleněných výplní vandaly. Případy byly řešeny Policií ČR, pachatel je však neznámý. Protože jsme povinni zabezpečit ochranu obyvatel před hlukem a provést příslušná měření, bylo rozhodnuto, že v inkriminovaném úseku již skleněné výplně instalovány nebudou," řekla Deníku mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Výměna skleněných výplní za panely přijde podle jejích dalších slov na několik milionů korun. Lidé z Fifejd díky tomu budou opět žít v o něco tišším prostředí.

„Je dobře, že to dávají do pořádku. Mrzí mě ale, že skla nahrazuje šedivý panel. Předtím to tady vypadalo mnohem lépe," komentoval výměnu protihlukových bariér jeden z obyvatel okolních domů.