Už půl hodiny před naplánovaným protestem ale místopředseda Odborového hnutí zaměstnanců České pošty Petr Rára připustil, že výstražná stávka bude v Ostravě bez shromáždění pracovníků.

„Jsem z toho sám dost rozčarovaný. Lidé jsou znechucení. Někteří špatně pochopili i výsledky pátečního jednání našeho zástupce s premiérem Sobotkou a jsou přesvědčeni, že od ledna 2017 jejich mzdy automaticky vzrostou o 1200 korun. Byl to sice příslib od zástupců vlády. Zatím ale nevím, že by se něco podepsalo," vysvětlil Petr Rára.

Krátce před 17 hodinou odborář dodal, že k výstražné stávce by se měli zaměstnanci připojit tím, že si oblečou reflexní vesty. „Kolik lidí se k tomu odhodlá, to si netroufám ani odhadnout. Tlak na zaměstnance ze strany nadřízených je někde dost značný. Nevím, kolik lidí najde odvahu," dodal Petr Rára.

Deník byl jak na poště u hlavního vlakového nádraží, tak na té v Poštovní ulici. Objevil jednoho člověka v zelené reflexní vestě, nebyl to ale pracovník pošty, nýbrž cyklista, který přišel na poštu jako zákazník. U přepážek bylo sice poměrně dost lidí, ale pracovnice pošty pracovaly naplno.

Čtvrteční celodenní stávka?

Podle Petra Ráry je pořád ve hře i čtvrteční celodenní stávka. „Čas ale běží rychle a zorganizovat takovou akci nebude jednoduché. Už třeba jen sepsat a odevzdat seznam lidí, kteří se stávky zúčastní," poznamenal se zjevnými pochybnostmi místopředseda Odborového hnutí zaměstnanců České pošty.

Odboráři chtěli stávkou bojovat proti nízkým mzdám a požadovali jejich navýšení o 2,5 tisíce korun. Po pátečním jednání s premiérem Sobotkou a ministrem vnitra Milanem Chovancem zazněl ústní příslib, že v průběhu příštího roku by se platy mohly zvýšit o 1200 až 1400 korun.