Novinářka Volfová přinese Honzovi Bermanovi pořádnou „bombu“. Flash disk s výpovědí vězně. Výpověď obsahuje informace o vraždě i o možné účasti vysoko postavených policistů. To by otřáslo s celou policií.

Novinářka chce, aby se Honza starého, zdánlivě vyřešeného případu ujal, znovu ho otevřel a odkryl jeho skutečnou podobu. Honza se zpočátku brání, když se však začnou objevovat další vraždy související s výpovědí vězně, není s čím otálet a obavy o vlastní policejní kariéru jdou stranou…

„Poslední díl s názvem Krvavý olej je inspirovaný mnoha případy, které se odehrály v dobách před dvaceti a více lety, kdy docházelo k podvodům s lehkými topnými oleji,“ říká producent seriálu Martin Froyda, podle něhož se ostravské publikum může těšit opět na spoustu záběrů ze svého města.

Snímek z videa řidičů MHD Ostrava
VIDEO: Ostrava jede! Takto úžasně přijali taneční výzvu Covid-19 řidiči MHD

„Hlavně však poodhalíme skutečné charaktery našich hlavních hrdinů kriminalistů,“ podotýká Froyda, podle něhož tento díl však není inspirován žádným případem, který by řešila právě ostravská kriminálka.

Také poslední díl bude mít kvalitní obsazení v epizodních rolích. Vrací se ona novinářka Hana Vagnerová, zahraje si také Martin Stránský nebo Hynek Čermák, který ztvární vězně.

Ilustrační foto.
Lidé jsou doma. Ostrava pozastaví další spoje MHD

„Vrací se také Karel Dobrý. A v úvodu dílu si ve vězení spolu s Hynkem Čermákem zahraje také rocková hvězda a frontman kapely Krucipüsk Tomáš Hajíček coby potetovaný spoluvězeň,“ říká režisér Jiří Chlumský a nechává lehce nahlédnout pod pokličku velkého finále.

„Standa Mayer podezírá všechny, včetně svého šéfa. Pátrá na vlastní pěst. A výsledek je překvapivý. Celý seriál skončí jednou lidskou tragédií,“ láká Jiří Chlumský.