Někdy se i velkému šéfovi, jakým je plukovník Kubelík, zachce alespoň na chvíli vrátit se ke svým kořenům. Tedy ke skutečné kriminalistické práci, kterou dělají jeho podřízení, zatímco on především řídí.

Všechny články k natáčení krimiseriálu 
Místo zločinu Ostrava najdete zde

Stalo se to takto: žena mu doporučila na pár dní pobyt v lázních, aby si odpočinul. Souhlasil. V lázních byl přivítán jako šéf ostravské kriminálky, tedy VIP host.

Hned první večer jej vedoucí lázní pozval na večírek. A ráno byl nalezen mrtev v lázeňské vířivce. Vypadalo to na infarkt. Přijeli Kubelíkovi lidé, on se však rozhodl vyšetřovat sám. Tolik ve zkratce devátý díl s názvem Kubelíkův případ.

Herec Štěpán Kozub
Není důvod z Ostravy odcházet, říká mladá herecká hvězda Štěpán Kozub

„Na dovolenou do lázní odjíždí sice šéf Kubelík, ale ve skutečnosti mají v tomto díle dovolenou Emma Grodská a Honza Bermann,“ informuje režisér Jan Hřebejk, od koho si diváci v tomto díle odpočinou.

Souběžně s natáčením seriálu se v Karlově Studánce konala další akce - Podhorská jízda veteránů, kdy lázněmi projela auta starší i více než sto let - více zde.

Karlova Studánka se zaplnila autoveterány a filmaři, kteří zde natáčejí jednu z epizod seriálu Místo zločinu Ostrava. Režisér Jan Hřebejk do hlavní role šéfa kriminalistů obsadil herce Pavla Kříže.
Režisér Hřebejk natáčí v Jeseníkách krimiseriál Místo zločinu Ostrava

Režisér Hřebejk nenechal tuto událost bez povšimnutí. Historická vozidla i s posádkami v dobových kostýmech přímo zakomponoval do natáčení.

HERECKÉ VELIČINY

Přestože filmaři měli k odpočinku v lázních daleko, tamní natáčení si patřičně užili jak oni, tak tamní obyvatelé a starostka. Nejednou se přitom vzpomínalo na ikonický snímek S tebou mě baví svět, který se tam natáčel před bezmála čtyřiceti lety.

Pavel Nový z tohoto balkonu Slezského domu v Karlově Studánce opakovaně skočil do hromady krabic. Získal si tím pověst herce, který se v nebezpečných scénách obejde bez kaskadéra.
Nostalgický návrat Pavla Nového aneb S tebou mě baví svět, Karlova Studánko

„Tento díl ze série tak trochu vybočuje. Naším zájmem bylo vykreslit postavu v podání Pavla Kříže. Jako prostředí pro tento díl jsme zvolili Karlovou Studánku, která je v rámci celé naší republiky naprosto výjimečná svou osobitou lázeňskou architekturou,“ říká producent Martin Froyda s tím, že celý příběh se odehrává pouze v Karlově Studánce.

Pavla Beretová v seriálu Místo zločinu Ostrava
Herečka Pavla Beretová: Ostrava je mým skutečným místem činu

„Malebné prostředí lázní záměrně stavíme do kontrastu s průmyslovou architekturou Ostravy,“ vysvětluje Frodya k dějišti dílu, v němž filmaři oslavili také stý natáčecí den ostravské kriminálky.

Natáčení 9. dílu krimiserálu Místo zločinu Ostrava v Karlově Studánce.Zdroj: Archiv ČT

„Tenhle ‚poirotovský‘ příběh je mi nejbližší. Navíc v tomto díle mám vyloženě radost z hudby Juraje Dobrakova,“ podotýká režisér Hřebejk, na co se mají diváci zaměřit – vedle řady hereckých veličin: Tomáše Hanáka, Pavla Kříže coby ředitele Kubelíka, který jinak hraje v seriálu spíše okrajovou roli, či Zdeňka Podhůrského.

Devátý díl Místa zločinu Ostrava začíná dnes na ČT1 krátce po 20. hodině.

„Herci z tohoto dílu patří k mým ‚formativním‘ rokům. A myslím, že jim krásně sekunduje Sára Arnsteinová se Štěpánem Kozubem,“ míní Hřebejk.

Karlova Studánka v zimě. Ilustrační foto.
Premiér Babiš o koronaviru: V Karlově Studánce jsou připraveni! Jak to myslel?