Lanové i pevné žebříky, "minové" pole, plazení pískem, visutá lavice, příčné a podélné kladiny i obávaný příkop. To vše je součástí překážkové dráhy NATO na armádním stadionu Flóra v Žatci, na které pravidelně cvičí vojáci tamní brigády rychlého nasazení. Je hodně těžká. K jejímu zdolání je potřeba fyzická kondice, síla a obratnost. Ve středu 28. června se o náročnosti trati přesvědčili i policisté.

Hrad v Hukvaldech obsadili nejdrsnější policisté. V předhůří Beskyd se konalo Policejní mistrovství speciálních pořádkových jednotek, 1. září 2022.
OBRAZEM: Hukvaldy obsadili nejdrsnější policisté. Liška Bystrouška valila oči

V Ústeckém kraji totiž probíhá policejní mistrovství speciálních pořádkových jednotek a zdolání dráhy byla úvodní disciplína. Na dráze v délce pět set metrů je rozmístěna dvacítka standardizovaných překážek.

Policisté ji zdolávali v osmičlenných družstvech tam a zpět. Při tom se jim měřil čas. „Dráha je hodně těžká, náročné to bylo hlavně v závěru, kdy už docházely síly. Pořádně zabrat nám dala lavice, kde jsme si museli v týmu vzájemně pomáhat,“ sdělil člen družstva z Jihomoravského kraje, který dráhu překonal mezi prvními.

  Podívejte se také na záběry ve fotogalerii níže, které pochází z loňského roku, kdy se mistrovství konalo na Hukvaldech. Moravskoslezský kraj jako pořadatel tehdy nemohl mít svůj soutěžící tým:

Zdolání dráhy dalo zabrat každému z policistů v černých kombinézách, podmínky ztěžovala vysoká teplota vzduchu, která v Žatci odpoledne panovala. K tomu se přidal kvůli suchu všudypřítomný prach.

Ze Žatce se soutěžící policisté s doprovodem přesunuli na střelnici v Nečichách. U Loun měřili dovednosti ve střeleckých disciplínách.

Ve čtvrtek 29. června na soutěžící čeká další část závodů v nádherné lokalitě Labských pískovců v okolí obce Tisá poblíž Ústí nad Labem. Účastníci tam musí co nejrychleji zdolat 21 kilometrů dlouhou trasu s různými úkoly na sedmi stanovištích.

Redaktor Deníku Petr Jiříček "v akci".
VIDEO: Jsou extrémy jen pro šílence? Redaktor Deníku gladiátorem v Ostravě

Policejní mistrovství speciálních pořádkových jednotek se v Ústeckém kraji koná po pěti letech, naposledy v regionu proběhlo v roce 2018. „Soutěže se účastní dva týmy z Německa a po jednom z Polska a Slovenska. Z České republiky jsou celkem čtyři týmy, a to policistů speciálních pořádkových jednotek z Plzně, Prahy, Brna a Ostravy,“ popsal policejní mluvčí Václav Krieger. Policisté ze speciální pořádkové jednotky Ústeckého kraje jsou tentokrát v rolích rozhodčích.