Věnovat se však budou i vzdělávání, kultuře, dopravě nebo studentskému životu. Svou účast zatím potvrdili kandidáti ze sedmi kandidujících stran nebo hnutí.

Středoškoláci působící pod hlavičkou Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy pořádají v úterý 25. září diskuzi s kandidáty na primátora města Ostravy. Ta se uskuteční ve vzdělávacím Centru PANT. Účast prozatím potvrdili kandidáti ANO, ODS, KSČM, KDU-ČSL, STANu, Pirátů a Nezávislých.

Stěžejním tématem diskuze bude vize Ostravy. Kandidáti budou odpovídat také na dotazy z oblasti vzdělávání, dopravy, kultury, životního prostředí nebo studentského života v Ostravě. Témata vybrali mladí lidé z Ostravy, kteří se zapojili do ankety, kterou členové parlamentu pro tuto akci připravili.

„Zájem o politiku v České republice patří již tradičně mezi nejnižší v celé Evropské unii, a proto jsme se s tímto trendem rozhodl zkusit něco udělat,“ vysvětluje předseda Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy Vilém Honysz.

Předvolební debatě lídrů ostravských kandidátek předcházela akce Síla komunální politiky. Ta se konala na konci června 2018. Účastníci, většinou z řad studentů a středoškoláků na ní měli možnost prodiskutovat fungování komunální politiky a její dopad na životy občanů s děkanem Pedagogické fakulty Ostravské univerzity Tomášem Jarmarou.