V neděli hodinu před půlnocí přijal operátor linky 156 oznámení o krádeži sdíleného jízdního kola, které bylo odcizeno mladíkovi v Ostravě-Jihu, konkrétně v ulici Dr. Martínka.

Po příjezdu hlídky na místo okradený mladý muž (18 let) strážníkům uvedl, že používal sdílené jízdní kolo. Když na malou chvíli zastavil se svým kamarádem poblíž K-Tria, přistoupil k němu jemu neznámý mladík. „Ten jej oslovil s tím, že si chce od něj zapůjčit sdílené kolo, na kterém přijel. Když však poškozený zapůjčení kola odmítl, mladík mu začal vyhrožovat fyzickou újmou v případě, že tak neučiní. Vzhledem k tomu, že poškozený dostal z mladíka strach, jízdní kolo mu raději vydal. Mladík pak na kolo nasedl a odjel z místa pryč," uvedl k incidentu Jindřich Machů za ostravské strážníky.

Policisté budou měřit na stovkách míst. Foto se souhlasem Policie ČR
Masivní razie začala! Víme, kde na Ostravsku policie v pátek měří

Vzhledem k závažnosti situace, kdy z popisu události bylo zřejmé, že se nejedná „jen" o prostou krádež, ale o loupež, rozjela se hned vzápětí rozsáhlá pátrací akce. Informace o pachateli na jízdním kole byla předána dalším hlídkám v terénu. Strážníci obsluhující kamerový systém pak začali propátrávat možné „ústupové cesty loupežníka“.

Koláž, Gabriela Lefenda byla jmenována novou ředitelkou České televize Ostrava.
Gabriela Lefenda byla oficiálně potvrzena novou ředitelkou ČT Ostrava

„Vynaložené úsilí bylo úspěšné poté, kdy strážník na kamerách krátce po půlnoci zaregistroval v ulici Jana Maluchy pohyb pachatele jedoucího na odcizeném kole. Jeho zadržení pak provedla nedaleko přítomná hlídka strážníků. Lustrací mladistvého pachatele bylo navíc zjištěno, že figuruje v databázi osob, po kterých pátrá Policie České republiky. Vzhledem k okolnostem případu si mladistvého i celou věc převzali kolegové z Policie České republiky," doplnil Jindřich Machů.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Top 4 festivaly v Ostravě se blíží. Lákají na světové hvězdy, filmy i design

Zdroj: Deník/Kateřina Součková