V neděli 13.srpna krátce před půl devátou ranní obdržel operátor tísňové linky 156 telefonické oznámení od ženy, která měla být svědkyní sexuálního ukájení muže na lavičce situované u cyklostezky poblíž areálu Loděnice ve Slezské Ostravě.

„Tato 47letá svědkyně uvedla, že si ráno šla zaběhat. Když běžela kolem areálu Loděnice ve Slezské Ostravě, všimla si jednoho mladíka, který seděl na lavičce. Muž měl stažené kalhoty, v ruce držel ztopořený penis a masturboval," sdělil k případu Jindřich Machů, mluvčí moravskoslezských strážníků.

Ilustrační foto.
Policisté ztotožnili muže, jenž onanoval na zastávce tramvají v Ostravě

Vzhledem k tomu, že žena byla na místě sama, ji jednání mladého muže vylekalo. Proto zavolala na tísňovou linku 156 a celou událost oznámila.

Operátor tísňové linky ihned na místo vyslal nejblíže situované hlídky. Netrvalo dlouho a strážníci později zjištěného 22letého muže zadrželi. 

Neznámý muž masturboval u řeky.
Muž v Ostravě-Hrabové jen v kšiltovce masturboval před nezletilými děvčaty

K velmi rychlému zadržení mladíka přispěl popis, který strážníkům poskytla samotná svědkyně a rovněž i to, že onen muž stále seděl na lavičce, na které se dříve uspokojoval.

„Svým jednáním se tak mladý muž dopustil hrubé neslušnosti na veřejně přístupném místě, kudy denně prochází či jezdí mnoho lidí včetně dětí.  Vzhledem k tomu, že byl podezřelý ze spáchání trestného činu, strážníci jej zadrželi a předali kolegům z Policie České republiky," doplnil závěrem mluvčí.