Kromě dvouchodového degustačního menu v ostravské restauraci Legend hotelu Imperial se takzvaní gastronauti v sobotu vydali do Rožnovských pivních lázní. V neděli si pak vychutnali čtyřchodové menu z regionálních surovin v čeladenském hotelu Miura na Frýdecko-Místecku, které cestovatelům připravil známý kuchař Michal Göth.

Ten je podle Pavla Maurera jedním z nejtalentova­nějších kuchařů v České republice. „Je mistrem takzvaných fůzí, to znamená, že umí skloubit suroviny, které by na první pohled nikdo nekombinoval, nicméně v jeho podání je výsledek vždy perfektní," řekl Deníku Pavel Maurer.

A jak hodnotí výlet po regionu gastronauti? Například padesátiletý Pavel Srna z Trutnova na Královehradecku si dvoudenní výlet výlet po našem regionu velmi chválil. „Jsem s manželkou na takové akci vůbec poprvé. Musím říct, že to bylo skvělé. Spojení gastronomie se zážitky předčilo všechna naše očekávání.

Co se týká největšího zážitku z jídla, určitě bych vyzdvihl hotel Miura na Čeladné, to byl zážitek, který se jen tak neopakuje," pochvaloval si Pavel Srna.

I přes to, že se Grand Restaurant Festival koná už pátým rokem, takzvaný Mňam vlak přijel do Ostravy a blízkého okolí vůbec poprvé. Jedním z důvodů je i to, že nabídka kvalitních restaurací v kraji a především v Ostravě se stále zvyšuje. Festival milovníků jídla potrvá až do 28. února.