U zrodu projektu stála Lucie Hrušková, která sama handicapované děti, jejichž osudy ji zasáhly, vybírá. Kalendář pro rok 2022, v pořadí již sedmý, se tentokrát fotil v Dolní oblasti Vítkovice. Opět na něm najdete snímky motorkářů s dětskými „modely“.

Hořící kamion za Hrabyní.
VIDEO: Za Hrabyní hořel v pondělí kamion, silnice byla na čas uzavřena

O kalendáři už si motorkáři povídali mimo jiné také na Rádiu Čas Rock, vystoupili třeba i v TV Rebel. Kalendář si mohou zájemci objednat prostřednictvím webového formuláře, možné je i osobní vyzvednutí na několika místech v kraji. Veškeré informace včetně odkazů se zájemci dozví na Facebooku Motorkáři dětem.

Kalendář představí v Ostravě

Každoročně se připravuje i velká akce s bohatým programem, na které je kalendář představen veřejnosti. Letos se tak stane v neděli 24. října od 14 do 17 hodin v ostravském Garage Clubu. Vystoupí například Bolatičtí Bobři, Jumping by Ferri, mažoretky Banimo Opava, taneční skupina P.U.S.A, houslistka Dona Michelle, pole dance představí Veronika Kašubová a Peťka Hermannová.

K vidění bude i kabaretní skupina Hrdobci s Kubou Horákem, Fatima Kids předvedou dětskou módní show. Chybět nebudou ani orientální tance s Afrou a skupinou Tany Tany. Po celé odpoledne se o dětskou zábavu postará klaun Kalimero. Celou show bude moderovat Zuzana Střechová a Boží Wašek.