DENÍK SLEDUJE

Mezi developery působícími na Ostravsku se v uplynulých týdnech strhl tvrdý boj o lukrativního nájemce kancelářských prostor. Rozsáhlé plochy pro více než patnáct set lidí totiž začala v krajském městě poptávat renomovaná firma Tieto Czech poskytující služby v oblasti IT.

Do finále propluly tři nejzajímavější projekty, jejichž investoři ladili pro Tieto nabídky doslova na míru. „Měli jsme výhodu, že bylo opravdu z čeho vybírat. Nakonec jsme se na základě pečlivého hodnocení rozhodli pro projekt společnosti CTP na náměstí Republiky, jejíž nabídka byla po všech stránkách nejlepší,“ konstatoval Marek Kurc z Tieto Czech.

Mezi poraženými finalisty byla společnost Skanska se svou plánovanou druhou administrativní budovou na Českobratrské ulici a pak také PasserInvest Group a jeho kancelářský objekt Nová Karolina Park. Podle informací Deníku bylo odmítnutí Tieta právě pro druhou jmenovanou firmu velmi nepříjemnou zprávou. Kanceláře na Karolině kvůli tomu nebudou moci být dokončeny v termínu, tedy do jara příštího roku.

Dvě propojené budovy od CTP, které dříve dostaly přezdívky ostravská dvojčata či ostravské mrakodrapy, by se měly začít stavět v průběhu letošního jara a dokončeny mají být v polovině příštího roku. Celkově nabídnou dvaadvacet tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, z čehož Tieto zabere patnáct tisíc metrů. Vyšší z budov bude mít čtrnáct pater a padesát metrů výšky, nižší objekt bude devítipatrový.

Jste rádi, že se konečně začnou stavět „ostravská dvojčata“?HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

Podle prvotního záměru přitom měl mít vyšší z obou domů čtyřiadvacet pater a devadesát metrů výšky, už před původním zahájením stavby v roce 2008 však CTP projektu deset pater uřízla. Realizaci pak ale zastavil příchod hospodářské krize.

„V tuto chvíli máme platná všechna povolení k tomu, abychom mohli začít stavět tento projekt, který dostane název Tieto Tower. Kromě kancelářských prostor bude mít i dvě podzemní patra garáží, v přízemí bude restaurace, kavárna, fitness nebo obchody. Nahoře by pak měla být otevřená terasa s výhledem na celou Ostravu,“ přiblížila Petra Pivovarová z CTP s tím, že stavba přijde na padesát milionů eur, teda přibližně na 1,2 miliardy korun.

„Do nových kanceláří v Tieto Tower přestěhujeme zhruba sedmnáct set našich zaměstnanců, kteří dnes pracují v budovách Várenská Office Center, v Orchardu na Fifejdách a v Atlas Buildingu v ulici Výstavní. Několik našich zaměstnanců zůstane jen ve Vědecko technologickém parku v Porubě,“ uvedla Eeva-Liisa Mauno, ředitelka Tieto Czech.