"Policejní pyrotechnici kontrolovali rizika uložení nástražného výbušného systému a to nejen v samotných arénách, ale i v jejich bezprostřední blízkosti. V terénu byli přítomni příslušníci antikonfliktního týmu a nezastupitelnou úlohu měli také policisté operačního odboru, osoby zajišťující technickou podporu a další servisní články," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.
Policisté se na šampionát připravovali samozřejmě předem. A pracovali s mnoha informacemi, například o tom, že mnohá utkání byla vyprodaná. "Přípravy probíhaly měsíce předem tak, aby si účastníci užili sportovní hokejový zážitek bez problémů a omezení," podotkla dále policejní mluvčí.
Falešné vstupenky i lití alkoholu na trestnou lavici
A skutečné problémy během šampionátu? Naštěstí nešlo o nic vážného. "Nejčastěji šlo o případy v přestupkové rovině – např. prodávání vstupenek a to v okolí stadionu, kde to návštěvní řád zakazuje, prodej falešných vstupenek a také jsme poslední den šampionátu zaznamenali případ prodeje akreditace," popisuje mluvčí policie Pavla Jirušková.
Fotogalerie: Policie na MS juniorů
Svou roli pak sehrával i alkohol. "Někteří návštěvníci se pod jeho vlivem dopouštěli protiprávního jednání – např. vylití alkoholu na trestnou lavici. Jedné osobě bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestného činu," doplnila policejní mluvčí. Jak poté dodala, většna fanoušků ale přijela hlavně za sportovním zážitkem a podle toho se i chovali.
Průběh šampionátu pak v obou městech vždy hlídalo okolo stovky policistů denně. Mistrovství se zúčastnilo 10 týmů a proběhlo celkem 31 utkání.