Minulý týden v brzkých ranních hodinách vyjížděli strážníci na základě oznámení občana do Ostravy-Nové Bělé, konkrétně do ulice Krmlínská, kde se měl nacházet muž zaklíněný v kontejneru na textil.

„Po příjezdu na místo hlídka objevila ve sklopných dvířkách kontejneru na textil zaklíněnou nohu později zjištěného 44letého muže. Zbytek těla polapeného jedince byl uvnitř kontejneru. Byť byl zaklíněný muž v pozici hlavou dolů, strážníkům sdělil, že může dýchat a nemá žádné zdravotní komplikace," uvedl pro Deník Jindřich Machů za moravskoslezské ochránce pořádku.

Muž v Ostravě zůstal tři hodiny uvězněný v kontejneru
VIDEO: Další vězeň kontejneru v Ostravě. Muž nemohl ven dlouhé tři hodiny

Vzhledem k nastalé situaci hlídka pootevřením sklopných dvířek kontejneru pomohla muži nejprve vyprostit zaklíněnou nohu. Muž se tak dostal celým tělem dovnitř kontejneru, odkud jej vyprostili až strážníky přivolaní hasiči. Ti za použití technických prostředků otevřeli uzamčené dveře kontejneru a umožnili tak nezraněnému muži vylézt z kontejneru.

„Muž strážníkům uvedl, že do kontejneru vlezl z důvodu mokrého oblečení, které měl na sobě. V kontejneru si chtěl najít náhradní suché ošacení. Jak dále uvedl, ve dvířkách kontejneru se „šprajcl“ a nemohl tam ani zpět," pokračoval Jindřich Machů.

Jednání muže bylo strážníky oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Letos strážníci vyjížděli k několika případům, kdy někdo vlezl do kontejneru na elektroodpad. Foto: MP Ostrava
VIDEO: Z kontejneru na elektroodpad vycházely tajemné zvuky

Obdobný případ přitom strážníci řešili zhruba před měsícem v Ostravě-Zábřehu, kde 41letý muž vlezl výklopnými dvířky rovněž do kontejneru na textil. Po jejich uzavření se mu už nepodařilo dostat se ven. Vyprostit jej museli opět hasiči.

„Takovýto způsob vnikání do kontejnerů na elektroodpad či textil strážníci považují za velmi nebezpečný počin. Kromě spáchání případného protiprávního jednání může v těchto případech dojít i k ohrožení zdraví či života," uzavřel mluvčí.