Do Vítkovické nemocnice dorazil v poslední chvíli. Porod se odehrál během několika minut přímo v příjmové ambulanci. Šťastný otec se poté prostřednictvím sociální sítě omluvil všem řidičům, které svou jízdou mohl vyděsit.

„Omlouvám se všem, kolem kterých jsem ráno mezi 5.50 až 6.05 hodin proletěl docela nevybíravým způsobem odstavným pruhem s hnědým VW Touran na blikačkách po ulici Místecké ve směru od Frýdku-Místku do centra Ostravy. V 6.08 hodin jsme se ženou vtrhli na příjem gynekologicko-porodního oddělení Vítkovické nemocnice a v 6.10 hodin přišel na svět nový človíček. Porodila na příjmu, nestihla ani převoz na porodní sál,“ uvedl muž.

Zdroj: Facebook.com

Lidé mu ve svých příspěvcích gratulovali. Jeden z pisatelů s úsměvným smajlíkem přidal: „Nejel jsi rychle, ale letěl nízko“.
Vše naštěstí dopadlo dobře a dítě i maminka jsou v pořádku. Deníku to potvrdila mluvčí Vítkovické nemocnice Radka Miloševská s tím, že podobné případy, označované jako překotný porod, jsou velmi výjimečné.

„V naší nemocnici je evidujeme jednou, maximálně dvakrát do roka. Žena porodila během několika minut pro příjezdu do nemocnice ještě na vyšetřovně na příjmové ambulanci. Tým z porodnice a novorozeneckého oddělení se během okamžiku přesunul na vyšetřovnu, kde se o maminku a děťátko postaral. Vše dobře dopadlo, maminka i novorozenec jsou v pořádku,“ uvedla Miloševská.

Nedostavěná část prodloužené Rudné ulice v Ostravě, září 2019
Prodloužená Rudná: dostavba může začít! Povolení nabylo právní moci
Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru rodinného domu ve Vítkově. Jedna žena v bezvědomí.
Noční požár ve Vítkově zasáhl polovinu rodinného domu