Ve čtvrtek 3. srpna v jedenáct hodin dopoledne přijal operátor linky 156 telefonické oznámení od občana, že se v Ostravě-Radvanicích u jednoho z obchodů nachází řidič vozidla značky Peugeot, který se chová podivně a je nejspíše silně opilý

Operátor linky na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta uvedené vozidlo zaregistrovala na kruhovém objezdu v ulici Těšínská. Řidič vozidla z kruhového objezdu pokračoval v jízdě na ulici Čapková, kde byl následně hlídkou za využití majáků a světelného nápisu STOP zastaven.

Na opilou řidičku upozornila strážníky obsluha benzinové stanice.
V žilách více alkoholu než krve. Ženu zadrželi na benzince ostravští strážníci

„Podezření, že řidič vozidla je pod vlivem alkoholu, se ukázalo hned při první kontrole. Z řidičova dechu byl cítit alkohol a jeho nejisté pohyby při vystupování z vozidla společně s nejistou chůzi napovídaly mnohé," řekl Deníku mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Strážníci proto později zjištěného 54letého řidiče vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Ta potvrdila podezření na požití alkoholu před jízdou, kdy přístroj ukázal 2,58 promile. Při následné dechové zkoušce pak řidič nafoukal dokonce 2,66 promile.

Opilý řidič přijel na čerpací stanici, Ostrava, červenec 2023.
VIDEO: Se dvěma promile přijel na benzinku v Ostravě. Zaparkoval u strážníků

„Ke konzumaci alkoholu se řidič strážníkům doznal s tím, že jel „pouze" do obchodu koupit něco k jídlu svým vnoučatům," doplnil Jindřich Machů.

Vzhledem k tomu, že řidič vozidla byl podezřelý ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která celou věc dále šetří.