Jaký konkrétně? Od Krajského soudu v Ostravě nakonec odešel s tříletým podmíněným trestem. Vězení unikl díky dohodě o vině a trestu, kterou uzavřel se státní zástupkyní. Spolu s ním usedl na lavici obžalovaných i jeho syn Ondřej (34 let), s nímž ukradl automobilový přívěs.

Také potomek uzavřel se žalobkyní dohodu a vyvázl s podmíněným odsouzením. „Je to výborné řešení,“ prohlásil mladší z dvojice. Otec se odmítl vyjádřit. Hovořit se mu nechtělo ani o nepovedených vloupáních do bankomatů v Ostravě.

Hasiči vraceli vysunutou korbu s asfaltem zpět na mercedes.
Na kruháči v Přívoze hrozilo vylití asfaltu na dálnici D1. Zasáhli hasiči

Nejprve se na podzim 2015 v časných ranních hodinách vydal s páčidlem do prostor ČSOB. Černým sprejem „oslepil“ dvě kamery snímající bankomaty. Peníze se mu ale získat nepodařilo a s nepořízenou odešel.

O několik týdnů později si vzal autogen. Vešel do samoobslužné zóny ostravské pobočky České spořitelny, kde upálil panty dvířek trezorové části. Ani tentokrát však neuspěl. Byl vyrušen a v panice bez lupu utekl.
Soud mu za pokusy o vykradení bankomatů a krádež vozíku vyměřil tři roky s odkladem na zkušební čtyřletou lhůtu. Syn dostal čtrnáct měsíců s odkladem na osmnáctiměsíční zkušební lhůtu. Verdikt je pravomocný.

Vyšetřování

Případ se táhl dlouhé roky z několika důvodů. V roce 2017 soud v rámci jednání rozhodl o vrácení věci k došetření. Následovala stížnost proti usnesení. Druhé hlavní líčení začalo v roce 2020. Komplikace přinesla covidová situace. Mezitím vloni na podzim vstoupila v platnost novela trestního zákoníku umožňující dohodu o vině a trestu. Oba muži toho využili.

V souvislosti s výše zmíněnými pokusy o vykradení bankomatů policie prověřovala i možnou spojitost s jiným ostravským případem. Koncem dubna 2015 dvojice mužů v ulici Hladnovské ve Slezské Ostravě vytrhla v uzavřeném objektu bankomat. Lanem jej převázali k vozidlu, odvézt ho však nedokázali a vše skončilo fiaskem. Kriminalisté zjišťovali, zda akci nemají na svědomí Petr a Ondřej B. To se ale nepotvrdilo. „Případ zůstává nadále neobjasněn,“ řekla Deníku Eva Michalíková z moravskoslezské policie.