Vzhledem k silné opilosti se mu to ale nepodařilo. Jeho nekoordinovaného počínání si všiml náhodný svědek, který vytočil tísňovou linku 156.

Opilý muž se neúspěšně snažil o výměnu pneumatiky.Opilý muž se neúspěšně snažil o výměnu pneumatiky.Zdroj: Se svolením MPO

„Na místo ihned vyjela nejblíže situovaná hlídka strážníků. Po příjezdu oznamovatel události strážníkům sdělil, že uslyšel zvuk připomínající náraz vozidla. Když se rozhlédl, spatřil pomalu jedoucí vozidlo značky VW, které mělo proraženou pravou přední pneumatiku Řidič měl s proraženou pneumatikou popojet ještě čtyřicet metrů. Poté vozidlo odstavil na chodník vedle jednoho z domů. Následně se pokoušel vyměnit proraženou pneumatiku,“ popsal situaci mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.

Ilustrační foto.
Opilý muž z Ostravy s autem hazardoval na železničním přejezdu, řidičák neměl

Motorista strážníkům řekl, že byl s vozidlem na nedaleké čerpací stanici. Když pak pokračoval v jízdě, nezvládl řízení a narazil do obrubníku v protisměru.

Dále uvedl, že auto odstavil na chodník a pokoušel se vyměnit pneumatiku. Když se mu to nedařilo, šel si odpočinout do vozidla. Dechová zkouška ukázala, že má v sobě 2,96 promile alkoholu. Řidič se přiznal, že pil tvrdý alkohol.

„Důvodem pro konzumaci nemalého množství vodky měly být rodinné problémy,“ dodal Machů. Případ šetří policie ČR.