"Ostravští policisté zahájili úkony trestního řízení pro prověření a objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících spáchání přečinu výtržnictví. Podezřelému hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl mluvčí policie Richard Palát.

Neznámý muž masturboval u řeky.Zdroj: Archiv Policie ČR

Uvedeného skutku se měl dopustit u řeky Ostravice v Ostravě-Hrabové (v části Šídlovec).

"Nejprve oblečen pouze do modré kšiltové čepice se pohyboval v okolí mostu přes řeku Ostravici a cyklostezky. Následně měl přistoupit na vzdálenost několika málo metrů ke dvěma nezletilým, vstoupit do řeky a tuto přecházet na druhou stranu. Když se nacházel v polovině říčního koryta, měl se pohlavně ukájet masturbací. V tomto jednání pokračoval, také když se nacházel již na druhém břehu řeky. Dívky nijak fyzicky neohrožoval, o fyzický kontakt se nepokusil. Z místa poté odešel neznámo kde," dodal Palát

Jedné z dívek se muže podařilo vyfotografovat na mobilní telefon.

"Jedná se o muže ve věku 50-60 let, vyšší postavy. Tímto žádáme případné svědky, kteří by mohli přispět ke zjištění totožnosti muže, nechť nás kontaktují na kterémkoliv obvodním oddělení Policie České republiky, na bezplatné lince 158 nebo na služebním telefonním čísle 974 728 401. Za pomoc předem děkujeme," uvedl mluvčí na závěr.

Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách.
Migrující Afghánci, kteří se skrývali v kamionu, zamířili do Vyšních Lhot
Kola pro Afriku? Bez vychytávek, hlavně, že jedou a dlouho vydrží!
Kola z Ostravy putují do Afriky. Bez vychytávek, hlavně že jedou a vydrží!