"Policisté z obvodního oddělení Ostrava – Střed přijali 9. února 2021 oznámení od muže (r. 1974), který na přesně nezjištěném místě vytratil peněženku i s jejím „bohatým“ obsahem. V dané věci byli zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Policejní inspektor vyslechl poškozeného, který do výslechu upřesnil svou škodu, která přesahovala 30 tisíc korun. Mimo vysoké finanční hotovosti, která v peněžence byla, přišel také o osobní doklady či platební karty.

Na druhý den přišla úleva a radost

"Následující den se oznamovatel dostavil na policejní služebnu již s úsměvem, že mu peněženka byla vrácena včetně celého obsahu," říká dále mluvčí policie.

Muž poté policistům řekl, že poctivý nálezce, který „působil velmi skromně“, odnesl peněženku do firmy, kde pracuje. Uvnitř peněženky se nacházela vizitka s adresou společnosti, která usnadnila celou situaci vyřešit. Oznamovatel předal nálezci finanční odměnu.

"Tímto bychom chtěli připomenout, že každá věc někomu patří a má svého majitele! Velké poděkování proto patří poctivému muži, který se nezmocnil vysoké částky peněz a nález vrátil do správných rukou," dodávají policisté.