Některé osahával, další oloupil. Při útocích se počínal velmi agresivně, zřejmě mu dělalo dobře, když jim mohl ubližovat. Dopadnout se jej podařilo i díky tomu, že ho jedna z obětí kousla do ruky tak silně, až mu tekla krev.

Policie jednotlivé případy vyšetřuje jako loupež, znásilnění, krádež a omezování osobní svobody. Muži hrozí až deset let žaláře. Není vyloučeno, že má na svědomí více zločinů.

Jedna ho kousla

Poslední tři útoky se odehrály v závěru loňského roku. „Operační důstojník ve večerních hodinách postupně přijal hned tři oznámení od žen, které sdělily, že byly napadeny neznámým pachatelem. Místa samotných útoků nebyla daleko od sebe. Jednalo se o Ostravu-Dubinu a Hrabůvku. Modus operandi byl velice podobný. Muž k ženám přistoupil zezadu, uchopil je, rukou přikryl obličej a poté je povalil na záda,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Ladislav K. u Okresního soudu v Ostravě, 20. prosince 2022.
Vánoční vražda v Ostravě: bestiální zločinec chtěl svalit vinu na svou manželku

„V prvním případě se zmocnil kabelky, v druhém pak ženu osahával na intimních partiích a ve třetím ji povalil na záda, zalehl a snažil se ji znemožnit pohyb. Všechny se naštěstí ubránily. Pachatel utekl,“ dodala Michalíková.

Do terénu okamžitě vyrazili policisté, kteří začali pátrat v okolí. Měli popis pachatele, věděli také, že krvácí z ruky, kam jej kousla jedna z žen.

Pomohl pes

Do akce byl se svým čtyřnohým parťákem nasazen i kynolog, který si na ulici všiml podezřelého muže odpovídajícího popisu.

„Proto ihned přivolal kolegy, muže zastavil a vyzval k prokázání totožnosti. Při kontrole vyšlo najevo, že muž má zakrvácenou ruku. I přes vymyšlenou legendu o pádu na zem, došlo k jeho zadržení a putoval do rukou kriminalistů,“ řekla Michalíková.

V Ostravě 20. května 2022 začal soud v souvislosti s explozí pervitinové varny v Hrabůvce v únoru 2021.
Případ výbuchu varny v Ostravě-Hrabůvce je uzavřen, lidé se vracejí domů

Zadrženým je dosud netrestaný muž z Novojičínska. Policisté mu prokázali i dalších šest podobných případů z roku 2022. „Uvedl, že již v březnu a v prosinci opakovaně přijel do Ostravy z důvodu větší anonymity. Vyhlédl si ženy, které následně pronásledoval a v nečekaný moment k nim přistoupil zezadu a dal jim ruku na ústa,“ uzavřela Michalíková.