„Je celá řada sběratelů, kteří mají sbírky kočárků, a to nejen těch, ve kterých se vozili naši malí človíčkové, ale i těch, které sloužily panenkám,“ říká ředitelka muzea Jiřina Kábrtová.

Muzeum se proto obrací na širokou veřejnost. Máte-li cokoli k tématu této výstavy, nejen staré kočárky pro děti a panenky, ale i drobnosti, potřebné k péči o malé děti (kojenecké lahve, dudlíky, štěrchátka, oblečky, zavinovačky, šátky na nošení dětí a jiné), muzeum prosí o zapůjčení.

„Samostatnou část výstavy budou tvořit fotografie. A tady prosím o další spolupráci. Pokud najdou lidé fotografie rodičů, prarodičů nebo praprarodičů s kočárkem, prosíme, aby je přinesli do muzea. Naskenujeme je a vystavíme. Bude pak zajímavé najít si na výstavě ty svoje! Zvláště pak máme zájem o léta 1918 až 1938,“ vyzývá širokou veřejnost ředitelka ostravského muzea Jiřina Kábrtová.

Ti, kteří exponát přinesou a bude vystaven, stanou se nejen spoluautory výstavy, ale také budou mít možnost na bezplatnou prohlídku výstavy a celého muzea.Věci a fotografie do muzea můžete donést do 28. února.

Samotná výstava by měla být pro veřejnost zpřístupněna od 21. března do 3. června.