Jak název napovídá, tančit se bude především na mostech a v jejich okolí, a to po obou stranách Ostravice

"Taneční fantazii nazvanou Tančící mosty diváci uvidí v prostoru od Hradní lávky ve Slezské Ostravě až po zpevněné plochy na březích řeky za lávkou v Komenského sadech. Premiérově tančíme a hrajeme v pátek 4. a v sobotu 5. června vždy od 16 hodin. Bez roušek a bez vstupenek, jen pro dobrou náladu všech," popsala mluvčí NDM Šárka Swiderová.

Šest představení tří inscenací 

Už minulý týden začalo Národní divadlo moravskoslezské prodávat vstupenky na šest představení tří inscenací ve svých divadlech.

Ilustrační foto.
Boj o 19 miliard pro MS kraj začal. Jak a kdo je získá? Ve hře je dalších 80!

"Diváci budou moci přijít na dvě novinky a jednu osvědčenou komedii: na operu Hubička Bedřicha Smetany, populární komedii Habaďúra a hru inspirovanou osudy slavných rodaček s názvem Češky krásné, Češky mé! Prodávat se bude v souladu s opatřeními 50% kapacity obou velkých divadel," dodala mluvčí divadla Swiderová.

Předpremiéry Smetanovy Hubičky

Na 10. a 12. června jsou naplánovány předpremiéry obou obsazení opery Bedřicha Smetany Hubička. Nová Hubička vzniká v režii Jiřího Nekvasila, hudební nastudování Marek Šedivý. Operou uzavře NDM symbolicky sezónu: TV Noe ji odvysílá živě přenosem z Divadla Antonína Dvořáka 1. července večer. Dílo uvidí v červenci také diváci festivalu v Litomyšli.

Podívejte se, jak vypadala technická příprava:

„Jsme rádi, že se konečně hnuly ledy a máme signály, že zájem o vstupenky do divadel bude. Těšíme se také na diváky venku! Ten půst byl už moc dlouhý," těší se na diváky ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích byla novinářům představena expozice Man on the Moon a také nová podoba Světa civilizace, 2. června 2021 v Ostravě. Na místě je i replika (vlevo) skafandru prvního člověka na Měsíci Neila Armstronga, která byl
Odhalená tajemství měsíce. V Ostravě lákají na unikátní expozici, podívejte se

„Činohra NDM nabídne 11. a 16. června novinku Piotra Rowického s názvem Češky krásné, Češky mé!, která přibližuje 20. století skrze osudy několika slavných Češek a kterou v září vidělo publikum (před zákazem hrát) pouze dvakrát. Ve dnech 8. a 12. června zveme na divácký hit – stále vyprodanou komedii Michaela Cooneyho Habaďúra s Jiřím Sedláčkem a Vladimírem Polákem v hlavních rolích. Pojednává o zneužívání systému sociálních dávek, ale díky protagonistům je vlastně pokaždé trochu jiná. Od premiéry před 11 lety bylo vždy vyprodáno," přiblížil na závěr šéf NDM Nekvasil.