„Děkuji všem, kteří se truhlíků ujali a skvěle se o ně starají. Mnoho z nich je i pěkně nastrojených, město s nimi vypadá veseleji a je vidět, že se v něm žije," uvedla koordinátorka projektu Soňa Frídlová.

Květinové mísy s osobitou výzdobou těší i místní obyvatele. „Do poslední chvíle jsem o tomto projektu neslyšela. Když jsem si ale všimla, jak se naše ulice Poštovní začala v poslední době měnit, zalitovala jsem, že jsem si taky nestihla jeden truhlík adoptovat," prohlásila Šárka z centra Ostravy. Lidé však stále ještě mají šanci osvojit si jeden poslední truhlíček u zastávky Nová Karolina.

Péče o truhlík spočívá v plení, pravidelném zalévání, čištění nádob od nečistot a zbavování zaschlých květů letniček. Podle instrukcí Multižánrového centra Cooltour, které projekt ve spolupráci s městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz vymyslelo, musí pěstitelé do svých svěřenců přes týden podle potřeb květin nalít až dvě desítky litrů vody. Adopci i startovní balíček získají městští pěstitelé zdarma.

Více informací, včetně mapky, mají zájemci k dispozi na www.cooltourova.cz.