„Na silnici ve směru na Olomouc došlo ke střetu čtyř kamionů. S pomocí hydraulických nástrojů jsme vyprostili zraněného řidiče nákladního automobilu a použili jsme je i na odstřižení volantu. Komunikace musela být kvůli odstraňování následků nehody uzavřena a neprůjezdná bude zřejmě až do nočních hodin,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Zprovozněna byla částečně v úterních ranních hodinách. Na Olomouc se jezdí jedním pruhem.

U hromadné srážky kamionů zasahoval vrtulník letecké záchranné služby a vyjížděla také sanitka záchranky. "Vyprostili jsme zraněného řidiče z kabiny kamionu pomocí hydraulických nástrojů. Využili jsme je na odstřižení volantu," popsala mluvčí hasičů.  

Okolnostmi nehody se zabývají policisté z dálničního oddělení Mankovice. "Dle předběžně zjištěných informací jel řidič (ročník 1954) nákladního vozidla převážející hutní materiál v koloně. Nedobrzdil a narazil do před ním jedoucího kamionu. Ten měl potlačit další dva kamiony, kdy jeden z nich vyjel mimo komunikaci na travnatou plochu. Při nehodě byl zraněn řidič, který je podezřelý je zavinění kolize. Byl předán zdravotníkům. Vzhledem k transportu do nemocnice nebyla na místě provedena dechová zkouška," uvedla zatím k vyšetřování pondělní události mluvčí moravskoslezských policistů Soňa Štětínská.

Hasiči na místě zajišťovali únik provozních kapalin "Na místě spolupracujeme se zástupci orgánů ochrany životního prostředí, povolali jsme chemický speciál ze stanice Přerov, abychom odstranili uniklé provozní kapaliny," doplnila závěrem Balážová.