Colours se za uplynulých 14 ročníků neustále vyvíjel. Dnes už vedle hudebních nadšenců láká i desítky, ne-li stovky stánkařů z regionu i druhého konce republiky, kteří vědí, že Colours pro ně budou zlatý důl. Někteří, jak přiznali, stanovují cenu i podle prestiže daného festivalu.

U koho se nenechat jen vyždímat z výplaty, ale odejít s pocitem, že jste udělali něco dobrého (leč mnohdy nezdravého) pro svůj žaludek? A nezapomeňte na pitný režim. Za půl litru kofoly na festivalu zaplatíte 38 korun, desítka piva Radegast stojí 36 korun a Ryze hořká 12 pak 41 korun.

RACLETTE

Raclette.
Stánek, který zaujme už svým názvem a designem a mě osobně překvapil i po chuťové stránce. Dostanete zde rakletový sýr, tedy kravský nepasterizovaný původem z Francie. Můžete si jej dát s vařenými bramborami ve slupce nebo zapečený v toustech s lanýžovým olejem, červenou cibulkou, případně i chorizem. Delikatesa.
Kde: mezi Českou spořitelnou stage a Drive stage
Cena: 70 korun (80 korun s chorizem)

ŠPAGETÁRNA

Špagetárna.
Z předešlých tří ročníků mohou návštěvníci znát i olomouckou Špagetárnu, která nabízí pět druhů domácích omáček – boloňskou, rajčatovou, špenátovou, sýrovou a žampionovou, překvapilo mě však, jak moc zde jde na odbyt několik příchutí polévek.
Kde: mezi hlavním parkovištěm a Českou spořitelnou stage
Cena: 90 až 95 korun špagety, 45 korun polévky

INSPIRAL BURGER

Inspiral burger.
V podstatě kolik druhů burgerů vás napadne, tolik stánků s nimi zde najdete. Vyzkoušel jsem v Inspiral burger ten základní. Byť už žaludek říkal „dost“, chuťové buňky naopak křičely: „ještě“. A to prý burger s názvem jalapeňos je ještě jiný chuťový zážitek.
Kde: v Ruské ulici mezi Hlubinou a Světem techniky
Cena: 90 až 120 korun

MLÉČNÝ BAR

Mléčný bar.
Máte raději spíše sladké? Mlékárna Kunín zde vůbec poprvé nabízí stále oblíbenější milkshake z čerstvého ovoce a acidofilního nebo kefírového mléka. Na výběr máte z pěti příchutí. Jen škoda, že na zmrzlině se pořadatelé dohodli s jinou firmou a Kunín ji dovést nemohl. Zmrzlina s čerstvými kousky ovoce by byla ještě větším lákadlem.
Kde: v uličce mezi Bolt Tower a Gongem
Cena: 0,3l za 49 korun

PÁLAVSKÉ LANGOŠE

Pálavský langoš.
Zlíňaáci s pravou pálavskou recepturou jsou pomalu synonymem slova Colours. Ačkoliv na každou stranu najdete pět šest stánků, Pálavské langoše vždy bezpečně poznáte podle nejdelší fronty – bez výjimky! Lidé zkrátka zjistili, že ačkoliv langoš v areálu mohou koupit na každém rohu, pálavský je jen jeden! Ještě, že je den tak dlouhý a nemusel jsem si ho ani tentokrát nechat ujít.
Kde: mezi Arcelormittal stage a ČEZ family parkem
Cena: 80 korun

ČAJOVÝ BAR

Čajový bar.
Stánek sestavený z odpadního dřeva z lesa, který se nachází v bio zóně, je rozdělen na studený a teplý bar. Vhod letos přijde patrně spíše ten první, kde jsme okusili Maté 23. Prvotní chuť vás možná neokouzlí, ale čím více čajového koktejlu vypijete, tím více budete stát po dalším drinku. Po jídle na zlepšení trávení vám tu doporučí zejména nealko čajového panáka.
Kde: mezi hlavním parkovištěm a Českou spořitelnou stage
Cena: 45 korun

BRAMBOROVÝ TÁTA

Bramborová táta.
„Inspirovaly nás ostatní stánky, protože výběr nebyl vůbec velký,“ říká Ladislav Kavalír, který svého Bramborového tátu na Coluors poprvé přivezl z Ústí nad Labem. Z brambor smažených na rozmarýnu vám zde udělají světový zážitek. Můžete je mít v mexickém, řeckém, aljašském nebo berlínském provedení a ochucení. Můžu říct, že alespoň ty mexické chutnají skvěle.
Kde: v uličce mezi Bolt Tower a Gongem
Cena: 130 korun