V roce 2008 byla Liščina společně s dalšími jedenácti místy zařazena do programu Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách při Úřadu vlády ČR.

„Když jsme se před dvěma lety rozhodli zapojit tuto lokalitu do života Slezské Ostravy, neměla Liščina dobrou pověst. Před domy, které chátraly, se povalovaly odpadky a různé haraburdí. Za klíčové pro úspěch projektu považuji zapojení samotných nájemníků. Tím, že si zajistí úklid, drobné opravy i další práce, získají k domům, ve kterých bydlí, zcela jiný vztah,“ uvedl Stanislav Svoboda, ředitel realitní skupiny RPG Real Estate pro vládní vztahy, a dodal: „Lidé na Liščině dokázali přiložit ruku k dílu. Nyní před nimi ale leží nemenší úkol. Musejí totiž dosažená zlepšení udržet a pohlídat před těmi, kdo by chtěli společnou práci znehodnotit,“ dodal Svoboda.

Podle předsedy občanského sdružení Vzájemné soužití Kumara Vishwanathana je Liščina důkazem, že ne vždy se lidé v sociálně vyloučených lokalitách chovají tak, jak se od nich většinou očekává. Ve svých myslích máme zakódováno, že Romové kradou, nepracují a dělají nepořádek. Tady vidíme, že i lidé v těchto lokalitách mají zájem, aby žili důstojně,“ doplnil Vishwanathan.

Kromě RPG, sdružení Vzájemné soužití a Nadace OKD se na projektu podílela i Slezská Ostrava. „Jsme rádi, že se nepotvrdily vize skeptiků, kteří prorokovali totální fiasko projektu Liščina. Pevný základ jsme postavili. Čeká nás ještě moře práce, hlavně RPG jako vlastníka domů, a občany, jako uživatele. Teď nám nezbývá, než v započatém díle pokračovat,“ dodal místostarosta Slezské Ostravy Radomír Mandok.