Centrum služeb, jak se komplex oficiálně jmenuje, by mohlo být otevřeno příští rok o Velikonocích, zástupci Ludgeřovic ale věří, že to může být ještě dříve. V současné době naplno běží pozemní práce, nákladní vozidla odvážejí tuny zeminy.

„Po dlouhých letech se začalo stavět. Nejdříve zde byla podmínka postavit kruhový objezd, což se již podařilo,“ uvedl starosta Ludgeřovic Daniel Havlík.

Majitelka cukrárny Royal Candy se setkala s Petrem Pavlem na Pražském hradě, 23. února 2024 v Praze.
Prezident přijal na Hradě úspěšné Ukrajince. Byla mezi nimi i cukrářka z Ostravy

Jak dodal, do centra se mimo jiné přesune pošta. „Nyní ji máme na velice nevhodném místě. Budou tam i další doprovodné služby,“ řekl starosta. Mluví se o lékárně, zájem údajně projevili i lékaři.

„Kavárnička, trafika, prostě takové zázemí pro občany,“ přidal do výčtu Daniel Havlík. Centrum je v bezprostřední blízkosti autobusové zastávky, což zajišťuje dobrou dostupnost pro směr z Ostravy, Hlučína i Markvartovic. Jeho součástí se stane i prostorné parkoviště.

Galerie současného umění PLATO.
Ostravská jatka po renovaci jsou ve finále vyhlášené evropské soutěže

Ludgeřovice plánují i další změny. Na nedaleké Farské zahradě by mělo do tří až čtyř let vzniknout náměstíčko, které bude zónou odpočinku a setkávání.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Hadamczikův vnuk Marcel Barinka: S dědou se občas neshodneme

Zdroj: Deník/Kateřina Součková