Vzpříčený kamion zastavil dnes večer na dálnici D1 u Klimkovic na Ostravsku dopravu ve směru na Olomouc.

Podle informací České televize se nehoda stala asi 500 metrů před dálničním tunelem. Kamion havaroval kolem 20:30. Po nehodě zůstal stát na kolech. Jak dlouho zůstane dálnice uzavřená, není zatím jasné.

Nebezpečná "klouzačka" v Beskydech

Řidička, která vyjížděla před 16. hodinou z Oder směrem na Rožnov pod Radhoštěm později pro Deník uvedla (jak to vypadalo na Valašsku se můžete podívat ve fotogalerii výše - pozn. red.), že od Oder až po Kunín to už docela hodně klouzalo, potom byla silnice spíše mokrá, a to až po Veřovice.

„A od Veřovic až do Trojanovic přibývalo sněhu a byla to taková kaše. Ale opatrně se na tom jet dalo,“ řekla žena. Špatná situace začala být na dálnici D48 mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem, kde se v obou směrech mezi 24. a 43. kilometrem tvořily nánosy sněhu a vozovka byla kluzká. Klouzalo to také na Frenštátsku, ale s opatrností byly cesty sjízdné.

Nový samec žirafy Rothschildovy.
Do ostravské zoo dorazil nový samec žirafy Rothschildovy, ocenily ho samičky

V té době už bylo na území kraje několik havárií vozidel. Už v 14.40 hodin byla dvě havarovaná vozidla v Bohumíně na mostě nad kolejemi ve směru do centra další dvě havarovaná vozidla byla od 15 hodin ve Vražném, okolo 15.20 hodin havarovalo vozidlo na Rudné ulici při nájezdu na Svinov, další dvě havarovaná vozidla byla zhruba od 15.45 hodin v ulici 28. října v prostoru křižovatky s Mariánskou ulicí.

Nebezpečí znamenal nejen sníh, ale i zvěř

V té době také server hlásil dvě havarovaná vozidla u Fulneku-Jerlochovic směrem na Tošovice u Oder, srážku osobního automobilu se srnou ve Slovenské ulici v Českém Těšíně a nehodu automobilu v Kletném u Suchdolu nad Odrou.

Do domu na Třídě osvobození v Odrách se nastěhovali bezdomovci. Objekty i pozemek patří společnosti LIDL ČR.
Boj Lidlu s bezdomovci v Odrách? Město má svázané ruce

Nehod přibývalo. Například v Třinci havaroval osobní automobil do mostní konstrukce, se zraněním skončila havárie osobního automobilu do příkopu u Bašky. Nedaleko odtud, u Starého města havarovala dvě vozidla, další osobní automobil havaroval u Petřvaldu na Novojičínsku, bez zranění se obešel rovněž náraz osobního automobilu do dopravního značení u obce Rybí.

Vážně vypadala dopravní nehoda na silnici 442 ve Starých Heřminovech na Bruntálsku, kde při nehodě dvou osobních automobilů museli zasahovat hasiči i záchranáři. Došlo také na silnici I/57 mezi Novým Jičínem a Opavou, kde je kritickým místem úsek přes obec Vrchy. Podle starostky Vrchů Jiřiny Pešlové to tentokrát vypadalo, že potíže nenastanou, jenže okolo 17. hodiny bylo vše jinak. „Tak už jsme ucpaní,“ sdělila pro Deník Jiřina Pešlová.