V dětském skiparku jsou pak k dispozici dva pásy a všude skvělé podmínky pro večerní lyžování. Sníh je průběžně nasněžován podle toho, kolik je ho potřeba, unikátní technologie dovoluje vyrábět sníh i při teplotě 20°C. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány rolbou. Svahy jsou ideální jak pro dospělé a zkušené lyžaře, tak také pro děti a jejich první krůčky s lyžemi na nohou. Jen pro ně je připraven dětský Skipark včetně instruktorů a maskotů dinosaura Skaláčka a Skaláčice. Letošní lyžařskou sezonu by na Skalce rádi zahájili 8. prosince, ale pokud bude přát počasí, je možný i dřívější start.

Sezona bruslení byla zahájena již počátkem listopadu, provozní doba kluziště je dopoledne 10.00 13.00 hod., odpoledne 13.30 16.30 hod. a večer 17.00 20.00 hod. Děti do 2 let mají vstup na kluziště zdarma. Nemáte-li vlastní výbavu, vše dostanete půjčit, nechybí ani místnost pro přezouvání. Únavu zaženete v restauraci při výborném jídle či pití, menu je tvořeno sezonně s využitím regionálních dodavatelů, nabídku pak doplňují tematická menu, nedávno například svatomartinské, francouzské, dýňové, italské aj.

Areál je rovněž dějištěm řady akcí, ve středu 5. 12. se od 17 hodin na Skalce odehraje Mikulášský trojboj, což je zábavný souboj mezi fotbalisty Baníku Ostrava a hokejisty HC Vítkovice Ridera, o hodinu dříve mu budou předcházet soutěže pro děti a akce skončí společnou autogramiádou s mikulášskou nadílkou.

Mikuláš možná přijde na Skalku i 8. prosince v rámci čertovského odpoledne plného soutěží a her. Vánoce na Skalce můžete oslavit již 22. prosince a program bude připraven i na silvestra. V tento den bude odstartován Skalka Ski Cup, závod pro širokou veřejnost, jehož pokračování bude celou zimní sezonu vždy v neděli.

A pokud hledáte místo pro firemní večírky, Skalka je ideální volbou, program vám připraví na míru, nechybí možnost lyžování, pronájmu kluziště aj. Kousek od Ostravy je prostě jiný svět.