Koryto, kterým povede Prodloužená Rudná, dostává jasné kontury. Řidiči jedoucí z Poruby na Vřesinu a naopak si už jistě museli všimnout nového mostu, který bude autostrádu křižovat. Rudná totiž vykopaným údolím povede pod úrovní ulice Vřesinské, která druhý nejlidnatější obvod spojuje s obcí Vřesina. Pneumatiky prvních automobilů se mostu dotknou už v nejbližších dnech.

„V pondělí bude probíhat zátěžová zkouška. Na stavbě se momentálně odstraňují nedodělky, které ještě při tomto počasí jdou odstranit, a most bude z naší strany připraven k provozu. Máme připraveny i doklady pro přejímku," uvedl pro Deník mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Výstavba důležitého dopravního spoje mezi Ostravou a Opavou pomalu, ale jistě nabírá jasné kontury. Část Prodloužené Rudné by se měla otevřít už příští rok v srpnu.

„V případě nepříznivého počasí se samozřejmě může stát, že se práce na chvíli zastaví. Pokud však nenastanou nějaké nepředvídatelné okolnosti, bude harmonogram stavby dodržen. Zprovoznění se předpokládá v srpnu příštího roku v jedné polovině, druhá část zhruba v polovině roku 2016," uvedl Studecký.