„Narodil jsem se letos na sklonku zimy, když z hlíny vyrazily první sněženky. Skamarádil jsem se s kluky i holkami z Ostravska. Ukazoval jsem jim třeba, jak se hraje na violoncello, jak se chytají ryby, a také jak se leze na stromy. Společně jsme se mohli vidět třeba na jaře během Dne Nadace OKD v ostravské zoologické zahradě při otvírání nového pavilonu Malá Amazonie. Na Letní shakespearovské slavnosti se mnou zase vyrazily děti z dětských domovů a z občanského sdružení Svatá Barbora,“ říká panáček, který se stává tváří Nadace OKD.

A kde ho můžete najít? „Všude, kde nadace pomáhá potřebným. Na Novojičínsko jsme třeba začátkem července zase vezli čisticí prostředky a vysoušecí techniku, aby zdejší lidé se mohli po povodních co nejdříve vrátit do svých domů,“ odpovídá panáček, který ale pořád nemá své jméno.

Pomůžete mu nějaké vhodné najít? Své návrhy můžete posílat prostřednictvím e-mailu na info@nadaceokd.cz nebo ankety na webových stránkách nadace www.nadaceokd.cz. „Napište i svou poštovní nebo e-mailovou adresu, abych mohl autorovi vítězného nápadu poslat odměnu,“ připomíná panáček.