Podle deníku Blesk vyhledal Navrátil maséra loni koncem léta přes web Amatéři.cz kvůli bolesti zad. Jakub Ř. přijel k němu do bytu na Malé Straně v Praze a masáž provedl. Navrátil byl údajně se službou spokojený a proto maséra pozval podruhé v říjnu loňského roku. Dohromady měl za dvě masáže zaplatit přes 21 tisíc korun. „Je to standardní cena za masáž, zvláště, když k někomu přijedu pozdě v noci,“ řekl Blesku masér a popsal, že při druhém setkání ho měl poslanec údajně znásilnit a proto podal na policii trestní oznámení.

Náměstek hejtmana MS kraje Jiří Navrátil se přiznal, že je gay.
Poslanec a náměstek hejtmana MS kraje přiznal, že je gay. Vyzývá k pravdě další

V listopadovém vyjádření pro Blesk poslanec Jiří Navrátil útok na maséra popřel. „Ano, s Jakubem Ř. Jsem se dvakrát sešel a vždy šlo jen o masáž. Jeho nařčení jsou zcela smyšlená a nikdy k nim nedošlo,“ řekl Navrátil, který v rámci coming outu veřejně přiznal, že je homosexuál.

Sám masér při své výpovědi na policii podle Blesku sdělil, že trpí závažnou duševní nemocí. „Pan doktor mi diagnostikoval schizofrenii, s čímž nesouhlasím a na což mi předepsal lék, který však odmítám užívat,“ stojí podle Blesku v úředním dokumentu.

Místo prošlo velkou proměnou.Leden 2023, Ostrava, Muglinovská ulice.
Obludné garáže u centra Ostravy zmizely. Vzniká tu nová atraktivní lokalita

"Dotyčný poslanec je vázán mlčenlivostí podle pokynů Policie ČR a tedy nemůže do uzavření celý případ komentovat. Poslanec poskytl policii plnou součinost," dodala pro Blesk mluvčí KDU-ČSL Lucie Ješátková. Podle ní Navrátil zvažuje podání trestního oznámení pro podezření z trestného činu křivého obvinění.

Kompletní vyjádření Jiřího Navrátila

Posledních několik měsíců si procházím něčím, co bych nepřál nikomu - byl jsem obviněn ze znásilnění. Naprosto to odmítám a přijde mi šílené to jen napsat. S ohledem na to, že jsou tohoto křivého nařčení plná média bych rád popsal, co se vlastně stalo.

Nevím, jestli jste to někdy zažili, ale někdy člověk trpí takovou bolestí, že by dal nevím co, aby to přestalo. Možná vás bolel zub nebo trpíte chronickými bolestmi jako já, pak víte, o čem mluvím. Protože moje problémy se zády se táhnou velmi dlouho, mohli jste si například všimnout, že vedle své lavice ve Sněmovně často stojím, protože mě záda velmi bolí. Proto, když jsem jednou už myslel, že ani nedojdu domů, rozhodl jsem se vyhledat někoho, kdo mi od bolesti pomůže. Napsal jsem do Googlu “Praha masáž teďka” a vyjel mi seriózní inzerát kvalifikovaného maséra, který byl ke všemu ochotný hned dorazit a pomoct mi. Ani v inzerátu ani v naší komunikaci nebyl ani náznak něčeho intimního - vůbec.

Masér dorazil a opravdu mi pomohl. Bolest polevila a já mohl zase normálně fungovat. V tu chvíli to pro mě byla spása. Po týdnu mi přišlo vyúčtování, které bylo trochu vyšší, než jsem čekal, ale s ohledem na rychlé jednání v pozdních hodinách jsem to akceptoval. Masér mi opravdu pomohl, a proto jsem neměl problém si příště objednat masáž další. Za tu si ale dotyčný naúčtoval už 12 tisíc. To bylo opravdu hodně, takže jsem sice za již provedenou masáž zaplatil, ale další si už neobjednal.

Masér mi ale psal dál. Měl pocit, že pro mě peníze nejsou problém, ale pro mě, stejně jako pro kohokoli, je 12 tisíc opravdu hodně peněz. Masér ale začal být velmi osobní. Zval mě na schůzky, chodil před Sněmovnu, chtěl být mým klukem nebo mým asistentem… Zpočátku jsem slušně odpovídal, stejně jako se snažím slušně odpovídat i vám. Postupně to ale přerostlo a poté, co mi dotyčný začal psát vyděračské zprávy, jsem ho začal ignorovat.

To co následovalo jsem ale opravdu nečekal. Začala mě kontaktovat média, kterým dotyčný masér rozeslal spis k trestnímu oznámení, které na mě podal. Když jsem si na několika stránkách ale přečetl, co se všechno mělo stát, říkal jsem si, tady jsou naprosté lži, které mohu teď hned vyvrátit. Tomu nikdo nemůže věřit ani věnovat pozornost. A opravdu. Poté, co jsem s médii promluvil, ani jedno se tomu už dál nevěnovalo.

Velkou roli hraje i to, že pan masér sám policii přiznal, že má diagnostikované závažné duševní onemocnění, které ale odmítá léčit. A to i přesto, že má od lékaře předepsanou medikaci.

Byl jsem samozřejmě pozván na policii, které jsem poskytl vysvětlení a předložil i několik zřejmých důkazů mé neviny. O co šlo? Nemohu zacházet do detailů, protože jsem podepsal mlčenlivost, ale…

1) doložil jsem, že v den, kdy se mělo vše odehrát, jsme se vůbec nesetkali.
2) Umožnil jsem policii, aby si našla geolokační údaje mého telefonu, které jasně ukáží, že jsem v onen den nebyl s panem masérem na stejném místě.
3) Předložil jsem také fotografie mého bytu, které dokládají, že věci, které jsou popsány ve spisu, se u mě prostě nemohly stát.
4) Ukázal jsem jim také celou naši konverzaci, ze které je zřejmé, že se se mnou masér snažil komunikovat pořád stejně i po té, co se mělo vše odehrát.

S ohledem na duševní onemocnění daného maséra jsem se snažil celou dobu k věci přistupovat citlivě. Dotýká se to i mé práce, kde se snažím lidem s duševními onemocněními pomáhat. V posledních dnech jsem ale došel k názoru, že se musím bránit. A tak, i přes problémy, který dotyčný má, na něho podám trestní oznámení.

Děkuji, jestli jste dočetli až sem. Moc to pro mě znamená. Znásilnění je velmi vážný skutek, kterého jsem se ale nedopustil. (www.kdu.cz)