Autorem profilu Seberkilo je třicetiletý Tomáš z Ostravy, který stokorunovou bankovku ukryje a vyfotí nebo natočí místo úkrytu na Instagram. Nálezce si poté bankovku může nechat. Tomáš se tímto konceptem inspiroval na sociálních sítích. Obdobný profil s názvem @cash_catch funguje například v Nizozemsku.

„Nejsem první, kdo tohle dělá. Inspiroval jsem se profilem z Nizozemska. Chtěl jsem lidem ukázat různá místa v Ostravě a okolí. Bonusem je pak radost z nalezení bankovky. Profil jsem si založil koncem ledna a sledující postupně rostou,“ uvedl Tomáš, který si přál zůstat v anonymitě. Na Instagramu za poslední týden nasbíral přes sedm tisíc sledujících.

Občerstvení na utkání 4. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FC Hradec Králové, 12. srpna 2023, Ostrava. Pivní stánky.
Šéf nového občerstvení na Baníku: Klobása v kelímku? Ostrava se bavila. Co ceny?

Podle autora profilu jsou lidé s nalezením ukrytých bankovek rychlejší, než očekával. „Bankovky nalézají poměrně rychle. Třeba i do 20 minut. V neděli bylo deštivé počasí a místo jsem vybíral těžší než obvykle. I tak byla stokoruna nalezena asi po 40 minutách,“ uvedl zakladatel Seberkilo, který stokoruny věnuje „ze svého“ a instagramový profil vnímá jako zábavu.

Do budoucna plánuje schovávat bankovky i na dalších místech v okolí Ostravy, včetně Beskyd. „Sledující mi psali, že už sice peníze nestihli najít, ale díky hledání si udělali alespoň hezkou procházku. Proto plánuji bankovky schovávat třeba i v Beskydech nebo na jiných místech v kraji,“ dodal třicetiletý rodák z Ostravy, který při stoupajícím počtu sledujících plánuje jednorázově vložit do úkrytu i bankovku s vyšší hodnotou.