Martin Grubr si kadeřnickou profesi si zamiloval už v deseti letech. Dnes míří do finále jedné z nejprestižnějších kadeřnických soutěží na světě. „Naši mě v kadeřnické profesi podporovali už odmala," říká bývalý hokejista Vítkovic. Protože ho stříhání bavilo čím dál tím více, rozhodl se, že se kadeřníkem vyučí.

„Nastoupil jsem na Střední školu služeb a podnikání v Ostravě-Porubě. První ročník nebyl moc záživný, to jsme na hlavu dávali jenom natáčky. Byl jsem z toho trochu zklamaný. Ve druhém ročníku jsme už ale začali stříhat. Třeba i veřejnost. Protože u nás bylo stříhání levné, chodili k nám především starší lidé," vysvětluje Martin Grubr s tím, že žádnému ze svých prvních zákazníků ucho neustřihl (smích).

„Výuční list jsem získal. Hned po škole jsem začal pracovat v centru Ostravy v jednom kadeřnickém ateliéru. Tam jsem byl zhruba rok. Už tehdy jsem ale snil o tom, že bych chtěl jednou dělat v martinovském salonu By The Way."

„To se mi po nějaké době splnilo. Je to salon na té nejvyšší úrovni a jediný v republice, ve kterém stříhají výhradně muži. Je nás celkem šest a já už tam jsem dva roky," říká kadeřník Martin, který svůj volný čas rád tráví sportem, v poslední době se soustředí třeba na, v Ostravě stále populárnější, golf.

V první desítce

Martin Grubr si kadeřnickou profesi si zamiloval už v deseti letech. Dnes míří do finále jedné z nejprestižnějších kadeřnických soutěží na světě. Po třech letech praxe se rozhodl zúčastnit první soutěže prestižní Wella Trend Vision. Postoupil mezi deset nejlepších kadeřníků z celé České republiky.

„Soutěž je určená kadeřníkům, kteří pracují s touto značkou, není omezena, takže se do ní může přihlásit kdokoliv. Cílem je vytvořit nový trend v účesu, make-upu i oblečení. Musel jsem si tím pádem získat modelku, vymyslet jí vlasy i make-up. Pomohli mi s tím mí kolegové Petr Bačík a František Letal. Její fotografie pak byly podmínkou účasti v soutěži. Na základě těchto fotografií jsem se probojoval do finálové desítky," popisuje Grubr. Dostat se do finále je velký úspěch, do soutěže se totiž hlásí stovky kadeřníků. Její vyvrcholení se koná už v neděli v Praze.

„Bude tam dva tisíce diváků, bude to velká show. Podívat se přijede i moje rodina a přítelkyně. Úkol finálového večera je podobný, stejnou modelku musíme stejně učesat, stejně obléct a nalíčit. V porotě bude například Taťána Kuchařová nebo Robert Vano, takže už mám trochu trému. Na styling dostaneme tři a půl hodiny. Jezdím česat třeba přehlídky do Brna, spolupracovali jsme například na SuperStar nebo Hlasu. Soutěž kadeřníků jsem ale ještě nezažil," přiznává lehké obavy Martin Grubr.