Naučná včelí stezka sousedí se Ski areálem Vaňkův kopec v obci Horní Lhota. Nápad na její zřízení vzešel z přednášky Tomáše Turečka z Ostravské univerzity.

Začíná v lese za menším vlekem. Cesta nahoru je promyšlena. Vede serpentinami asi do druhé třetiny kopce. Těsně za vstupem si děti mohou zahrát na dendrofonu a postupovat dále do kopce.

Cestou navštíví 14 edukačních tabulí, které v základech seznámí návštěvníka o našem nejvíce hospodářsky využívaném živočichu. V každém ročním období se tak návštěvníci doví vše podstatné o včele medonosné, latinsky Apis mellifera.

Naučná včelí stezka byla zprovozněna 12. června 2020 a 2. ročník akce Oslava včelí hojnosti se chystá už na příští měsíc, a to na 12. června 2021.

Po absolvování stezky a odpočinku je dobré dojít až na vrchol Úhorky ve výšce 404 m n. m. Tento bod je nejvyšším místem v okrese Ostrava – město.

close Po naučné včelí stezce v Horní Lhotě u Ostravy se můžete vydat v kterémkoliv ročním období. info Zdroj: Deník/Josef Zajíc zoom_in Po naučné včelí stezce v Horní Lhotě u Ostravy se můžete vydat v kterémkoliv ročním období.

Fotogalerie: Včely a včelařství

Z vrcholu jsou za dobrého počasí krásné pohledy nejen na SKI areál, ale také na obec Horní Lhota a dále.

Sochy medvědů, které navádějí cestu k včelí stezce, vytvořil dřevořezbář Milan Hamerník. Ten se podílel také na ilustraci edukačních panelů na stezce. Text na nich je sesbírán z vědeckých studií a knih a obohacen o poznatky Výzkumného ústavu včelařského. Grafické práce provedla Radka Ulmanová.