Dopravu v Moravskoslezském kraji ztěžuje vytrvalé sněžení. Většina cest je sjízdná jen se zvýšenou opatrností. Na Bruntálsku, Opavsku a Frýdecko-Místecku se již tvoří sněhové jazyky nebo závěje.

Vyplývá to z dnešního zpravodajského přehledu vydaného Ředitelstvím silnic a dálnic. Na silnicích je po nočním sněžení a chemickém ošetření rozbředlý sníh. Ve vyšších polohách v Beskydech je nový sníh místy krytý posypem. Místy fouká silný nárazový vítr.

Pozor na ledovku.
Meteorologové varují před ledovkami, v pondělí bude silně mrznout

U Paskova na dálnici D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem se v neděli ráno srazila dvě osobní auta. V Ostravě-Zábřehu dostalo osobní auto smyk a nabouralo do lampy veřejného osvětlení. Za Krásným Polem ve směru na Ostravu-Porubu skončil autobus v příkopě. Osobní auto obrácené na střechu viděli řidiči za čerpací stanicí Eurooil kousek od Mošnova směrem na Ostravu. Další havárie je hlášena na silnici mezi Krmelínem a Košatkou.

V Havířově se dá projet se zvýšenou opatrností.V Havířově se dá projet se zvýšenou opatrností.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek 

Pro nákladní automobily s hmotností nad 12 tun je už od počátku prosince v Beskydech uzavřený zhruba dvacetikilometrový úsek silnice I/56 z Ostravice přes Bílou na Horní Bečvu ve Zlínském kraji. Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, vede kolem přehrady s pitnou vodou Šance. Nesmí se tam solit a kamiony mívají v kopcích problémy.

Podle předpovědi meteorologů bude v kraji sněžit až do odpoledne a teploty budou pod nulou. Může napadnout dva až deset, ojediněle i kolem 13 centimetrů sněhu. Místy může být náledí, tvořit se budou sněhové jazyky, v Jeseníkách i závěje. Pocitovou teplotu bude výrazně snižovat prudký vítr.