V Bistru U lesa si mohou zájemci, kteří se procházejí Bělským lesem, teprve od 11. ledna 2021 zakoupit teplé i studené nápoje, z čerstvých domácích surovin dělané cukrovinky, hranolky, vafle nebo hot dogy. Otevírací doba je od 11 do 18 hodin. V období od jara je plánováno rozšíření uvedené pracovní doby.

V části objektu jsou umístěny toalety pro veřejnost. Další WC je vyhrazeno pro Dopravní podnik Ostrava. Veřejné toalety jsou prozatím v provozu denně od 7 do 18 hodin. Pro vstup je nutno hodit do mincovníku na dveřích 5 korun.  O provoz WC se starají Technické služby Ostrava-Jih.

Dále byly úpravy vnitřních dispozic, výměny oken, dveří, střechy i venkovního oplechování. Jsou zde nové vnitřní rozvody. Objekt je vytápěn pomocí elektro topných podlahových rohoží a odvětráván pomocí vzduchotechnické rekuperační jednotky. Byl opraveny přilehlé chodníky.

O občerstvení byl zájem.Zdroj: Josef Zajíc

„Jsme rádi, že objekt po delší   odmlce opět ožil a doufáme, že bude v nové podobě dlouho a dobře sloužit. Pro jeho zabezpečení je nepřetržitě monitorován kamerovým systémem s napojením na pult Městské policie,“ doplnila místostarostka Markéta Langrová.