V době odpolední dopravní špičky jí z vedlejší ulice vjelo do cesty osobní vozidlo Škoda Fabia. Následoval střet. K nehodě vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému.

„V každém vozidle cestovaly dvě osoby, které byly předány do rukou zdravotníků,“ uvedla na dotaz Deníku Eva Michalíková s tím, že zranění naštěstí nebyla vážná.

U obou řidičů byla provedena zkouška na alkohol a drogy s negativním výsledkem. Předběžná škoda na vozidlech je vyčíslena na 160 tisíc korun. Okolnosti a příčiny nehodového děje je předmětem dalšího šetření dopravních policistů.

Nedal přednost

„Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič (ročník 1996) jel osobním vozidlem značky Škoda Fabia po vedlejší ulici Štramberské ve směru jízdy od ulice Rostislavova k ulici Ruská, kdy nedal přednost v jízdě právě jedoucímu vozidlu Škoda Octavia, které za užití výstražného světelného a zvukového zařízení jelo po hlavní komunikaci ulice Ruská, čímž došlo k jejich střetu,“ popsala detailně průběh havárie Michalíková.

Opilý policista

Shodou okolností před několika dny Okresní soud v Ostravě řešil jinou dopravní nehodu policejního vozu, která se také stala v Ostravě v době odpolední dopravní špičky. Hlavní líčení skončilo odsouzením policejního řidiče. I tehdy jel služební vůz se zapnutými výstražnými znameními.

Na rozdíl od výše uvedené nehody se však jednalo o vůz v civilním provedení. Šlo o kynology jedoucí ke vloupání. V ulici 1. máje v rychlosti nejméně 113 kilometrů v hodině narazil policejní vůz do auta vyjíždějícího z boční silnice. Jeho řidič utrpěl poranění mozku s trvalými následky. Policista projevil lítost, tvrdil však, že druhý z řidičů je spoluviník. To ale soud odmítl a policistovi uložil podmíněný trest a zákaz řízení. Více zde.