Klub sportovních novinářů zaujal snímek natolik, že jej v rámci vernisáže výstavy ve středu 25. ledna v Praze ocenil prvním místem v kategorii Kolektivní sporty.

Soutěžní přehlídka navazuje na výstavu 100 nejlepších sportovních fotografií roku, kterou pořádal Klub fotoreportérů při Svazu československých novinářů v letech 1971–1988, a na následné soutěžní i nesoutěžní přehlídky pořádané Klubem sportovních novinářů. 

Výstava je k vidění v galerii CPC u stanice metra Nové Butovice od 26. ledna 2023 do 5. března.

Kamarádky z Ostravy, Michaela Kolářová (vlevo) a Kateřina Tempírová, jezdí s traktory po polích jako zkušení fachmani   obdělávají půdu, 18. srpna 2022, Ostrava.
TOP FOTO: Přinášíme nejlepší záběry roku 2022 Lukáše Kaboně nejen z Ostravska

Klub sportovních novinářů České republiky (KSN) je profesní sdružení profesionálních novinářů, televizních a rozhlasových reportérů, fotoreportérů a filmařů, kteří se zabývají převážně sportovní problematikou.

Klub byl založen v roce 1923 a o rok později se podílel na ustavení Mezinárodní organizace sportovních novinářů (AIPS). KSN ČR je vyhlašovatelem anket Sportovec roku a Zlatý míč ČR, pořádá rovněž přehlídku nejlepších sportovních fotografií.

Fotograf Deníku Lukáš Kaboň.Fotograf Deníku Lukáš Kaboň.Zdroj: Jiří ZerzoňLukáš Kaboň je fotoreportér Deníku se zkušenostmi z mnoha mezinárodních akcí a ověnčený již několika cenami. Specializuje se na reportážní fotografie. Je například vítězem Czech Press Photo 2020 v kategorii Aktualita.
V současné době je se sérií přihlášených snímků z festivalu Colours of Ostrava ve finálové trojici soutěže Czech Press Photo v kategorii umění a kultura. S reportážními snímky z humanitárního vlaku na Ukrajinu v téže soutěži už dokonce zvítězil.
V roce 2020 bodoval například se sérií snímků z mistrovství Evropy žen v softbalu a mistrovství světa v para hokeji.