Z rukou resortní náměstkyně primátora Andrey Hoffmannové a předsedy komise města pro sport a volný čas, starosta obvodu Ostrava-Jih Martina Bednáře dostali na slavnostním vyhlášení v Divadélku pod věží v Radnici města Ostravy ceny ocenění Vojtěch Schwarz (nejlepší jednotlivec), baseballisté Arrows Ostrava (nejlepší kolektiv), stolní tenista Šimon Bělík (talent roku), atletka Taťána Netoličková (sportovní legenda). Historicky potřetí pak byla vyhlášena kategorie Společensky odpovědná firma.

Ocenění tentokrát za toto získala Adop-car a.s. Sportovce v anketě nominuje veřejnost i sportovní kluby a komise potom doporučuje radě města vítěze jednotlivých kategorií.

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ

Nejlepší jednotlivec: motocyklista Vojtěch Schwarz

Jezdí silniční závody motocyklů za Motosport Schwarz Reacing Team z.s., je vítězem Mezinárodního mistrovství České republiky SuperSport 300, byl stříbrný v Alpe Adria SuperSport 300 a bronzový na European Cup SuperSport 300. Úspěchem je také 31. místo na loňském World Championship SuperSport 300 v Brně.

Nejlepší kolektiv: mužský baseballový tým Arrows Ostrava

Mistři ČR 2018, získali historicky první titul v mužské baseballové extralize za 45 let existence.

Nejlepším sportovcem roku 2018 v Ostravě vyhlášen motocyklista Schwarz

Talent roku: stolní tenista Šimon Bělík

Student akademie stolního tenisu Petra Korbela, získal 6. místo ve světovém žebříčku kadetů a bronzovou medaili na MEJ 2018 ve dvouhře kadetů.

Sportovní legenda: atletka Taťána Netoličková

Legenda ostravské atletiky, která získala stříbrnou medaili na MS v atletice 1983 v běhu na 400 m a 4x400 m, halová mistryně Evropy 1984 v běhu na 400 m, držitelka stříbrné medaile na štafetě 4x400 m a bronzové medaile v běhu na 400m na ME 1982 v Athénách. V současné době ředitelka CISO a trenérka.

Společensky odpovědná firma: Adop-car a.s.

Dlouhodobý finanční sponzor ostravských sportovců.